Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Po nepovedeném tie-breaku končí Perušič se Schweinerem v Joao Pessoa ve čtvrtfinále

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem skončili na turnaji Pro Tour Elite v Joao Pessoa ve čtvrtfinále. Úřadující mistři světa, kteří do té doby neztratili v Brazílii ani set, podlehli italské dvojic Samuele Cottafava – Paolo Nicolai 19:21, 21:19 a 8:15.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Perušič, Schweiner – Cottafava, Nicolai

"Čtvrtfinále hodnotíme jako dobrý výsledek do olympijské kvalifikace, nicméně asi nemůžeme být úplně spokojení s tím, jak jsme ten poslední zápas zvládli," řekl Perušič.

V koncovce vyrovnaného prvního setu Češi ve větru neudrželi dvoubodové vedení a Italové získali za stavu 17:18 třemi body v řadě rozhodující náskok.

Vstup do druhé sady se Perušičovi se Schweinerem nepovedl, ale pětibodovou šňůrou manko zlikvidovali a ujali se vedení.

Několika nevynucenými chybami sice nasazené jedničky umožnily Italům dotáhnout se, ale dramatickou koncovku zvládly lépe a vyrovnaly.

Tie-break zahájil Cottafava čtyřmi body za sebou, poté se zase dvěma bloky blýskl stříbrný medailista z olympijských her 2016 v Riu de Janeiro Nicolai.

Pražští volejbalisté nabrali až sedmibodovou ztrátu, kterou nakonec rozhodující set také skončil. Turnajovým pětkám Nicolaiovi s Cottafavou podlehli poprvé po třech vítězstvích ve vzájemných utkáních.

"Hrálo se v opravdu těžkých podmínkách. Byl velmi silný vítr, který znemožňoval vyšší nahrávku i přesnější útoky. Je fér přiznat, že Italové si vyhrát zasloužili. Rozhodující faktory byly přesnější první dva doteky Italů a potom daleko lepší servis, kterým nás v určitých pasážích zápasu vyloženě drtili," uvedl Perušič.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články