Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Plážoví volejbalisté budou v Ostravě hrát o místo pro Hry v Tokiu

Čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě bude letos i v příštím roce součástí kvalifikace na OH v Tokiu. Pořadatelům k tomu pomohlo posunutí termínu z června na konec května. Do areálu Dolních Vítkovic znovu dorazí řada světových hvězd.

Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

"V porovnání s loňskem jsme turnaj termínově posunuli o několik týdnů dopředu a v tomto období ho budeme držet i v roce 2020, čímž se nám hned dvakrát podaří zařadit do olympijského kvalifikačního období pro Hry v Tokiu 2020," řekl předseda volejbalového svazu Marek Pakosta.

"Maximálně tím využijeme potenciál ostravského podniku pro naše hráčky a hráče, kteří budou mít možnost získat v domácím prostředí důležité body do olympijské kvalifikace," doplnil Pakosta.

Je nám líto, video expirovalo.
Beachvolejbalisté budou v Ostravě hrát i o Tokio

Turnaj Ostrava Beach Open začne ve středu 29. května kvalifikačními zápasy. Od čtvrtka do neděle 2. června se bude na šesti vítkovických pískových kurtech hrát hlavní soutěž s 32 mužskými a 32 ženskými dvojicemi. Na první tři dny bude vstup do areálu zdarma, na víkendové vyřazovací zápasy se prodávají vstupenky prostřednictvím sítě Ticketportal.

Součástí beachvolejbalového svátku bude také doprovodný program ve fanzóně, festival barevného minivolejbalu a turnaj pro družstva z moravskoslezských dětských domovů. "Důležitým prvkem je následné využití písku pro rozvoj sportu na základních školách a na ostravských sportovištích," uvedl primátor Tomáš Macura.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy