Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Představení účastníků MS v Kataru

Perušič se Schweinrem začali ME výhrou, Šépka se Semerádem narazili

Favorité začali mistrovství Evropy dobře. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner v Mnichově porazili německou dvojicí Robin Sowa, Lukas Pfretzschner 2:1. Hůř dopadli Jakub Šépka s Tomášem Semerádem, kteří prohráli 0:2 s favorizovaným italským párem Paolo Nicolai, Samuele Cottafava. 

Beachvolejbalisté Jakub Šépka (vlevo) a Tomáš Semerád
zdroj: facebook.com/Český beachvolejbal

Perušič a Schweiner vstoupili do turnaje vydřenou výhrou 26:24 v první sadě, v níž odvrátili dva setboly německých reprezentantů. V druhém setu domácí hráči odskočili ze stavu 15:15 šňůrou tří bodů a koncovku dovedli k vítězství 21:17. V tie-breaku měli od začátku navrch čeští volejbalisté a po 63 minutách hry se mohli radovat z výhry.

Ve středu je v dalším utkání skupiny D čekají Francouzi Youssef Krou a Quincy Aye, kteří na úvod porazili Rakušany Martina Ermacoru a Moritze Pristauze 2:0.

Talentovaní mladíci Šépka a Semerád nastoupili proti Cottafavovi a trojnásobnému mistru Evropy Nicolaiovi bez respektu, pátý pár světového žebříčku však zejména díky výborné obraně postupně získal převahu. První set vyhráli Italové 21:15, v druhé sadě vedli od začátku a zvítězili rozdílem pěti bodů.

Ve středu odpoledne bude česká dvojice usilovat o postup do play-off v utkání proti nizozemskému týmu Leon Luini, Ruben Penninga. České beachvolejbalistky na šampionátu nestartují.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Mnichově:

Skupina C:

Nicolai, Cottafava (It.) - Šépka, Semerád (ČR) 2:0 (15, 16).

Skupina D:

Perušič, Schweiner (ČR) - Sowa, Pfretzschner (Něm.) 2:1 (24, -17, 9).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články