Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Perušič se Schweinerem vyřadili norské obhájce titulu a jsou v semifinále MS

Poprvé v kariéře se plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner probojovali do semifinále mistrovství světa. Na šampionátu v Mexiku zdolali obhájce titulu a světové jedničky Nory Anderse Mola a Christiana Söruma 2:1 na sety. O postup do finále budou bojovat v noci na neděli s americkou dvojicí Trevor Crabb a Theodore Brunner.

Proti Molovi se Sörumem uspěli Perušič se Schweinerem teprve potřetí z 12 utkání, která s úřadujícími olympijskými vítězi z Tokia sehráli. Ve čtvrtfinále v Tlaxcale získali čeští volejbalisté první set jednoznačně 21:14, druhou sadu ale stejným poměrem ztratili. V tie-breaku prokázali pevnější nervy a zvítězili 15:12.

"Povedlo se nám něco, čemu jsme ani nevěřili, že jsme toho schopni. Porazit Nory na jednom z nejdůležitějších turnajů," uvedl Perušič. "Je to zdaleka nejlepší tým na světě. Věděli jsme, že musíme hrát dobře a mít trochu štěstí, jako se nám to přihodilo hlavně na začátku tie-breaku, abychom je zdolali," dodal.

"Je to pro nás velké vítězství," řekl Schweiner. "Mol a Sörum jsou samozřejmě neskuteční, ale zahráli jsme výborně a měli jsme i trochu štěstí. Ve skupině se nám nedařilo, ale v play-off jsme se každým zápasem zlepšovali. Vypadáme jako úplně jiný tým. Snad to bude v semifinále ještě lepší a dostaneme se do finále," přál si Schweiner.

Česká dvojice na začátku října ovládla turnaj Pro Tour Elite v Paříži, ale na mistrovství světa zpočátku tápala. Ve skupině vyhrála jen jeden ze tří zápasů a musela se strachovat o postup. Do play-off vstoupili Perušič a Schweiner výhrou nad španělskými mistry Evropy z roku 2013 Pablem Herrerou a Adriánem Gavirou, která je nakopla.

"Zápas proti Herrerovi a Gavirovi byl zlomový. Konečně jsme podali výkon podle svých představ a to nám dodalo sebevědomí, abychom takhle pokračovali," konstatoval Perušič.

Se Schweinerem útočí na nejlepší český výsledek na MS, kterým je bronz Evy Celbové a Soni Dosoudilové z roku 2001. Mužským maximem dosud bylo 17. místo.

Crabb s Brunnerem, kteří jsou až 21. nasazeným párem, vyřadili ve čtvrtfinále Brazilce Pedra Solberga a Guta ve dvou setech.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Tlaxcale v Mexiku:

Muži - čtvrtfinále:
Perušič, Schweiner (16-ČR) - A. Mol, Sörum (1-Nor.) 2:1 (14, -14, 12).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články