Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ERA Basketball Nymburk - Basket Brno

Perušič se Schweinerem v Cancúnu postupují, budou hrát o finále

Skvělou formu drží plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Ti po triumfu v úvodním turnaji Světového okruhu postoupili do semifinále i v další akci elitní série v Cancúnu, kde ve čtvrtfinále porazili ruskou dvojici Lešukov - Semjonov 2:1. O finále si čeští reprezentanti zahrají s trojnásobnými evropskými šampiony Andersem Berntsenem Molem a Christianem Sörumem z Norska.

Slavící David Schweiner a Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimir

Utkání proti Lešukovovovi a Semjonovovi mohli Perušič se Schweinerem ukončit už ve druhém setu, ale za stavu 20:19 neproměnili mečbol a vicemistři Evropy z roku 2019 koncovku otočili. Ve vyrovnaném tie-breaku čeští volejbalisté zvítězili 15:13 poté, co Rusové poslali při mečbolu míč do autu.

Zatímco Perušič se Schweinerem usilují o druhé vítězství v prestižním seriálu, jejich příští soupeři jich mají na kontě už deset. Jeden triumf si Mol se Sörumem připsali předloni v Ostravě, kde ve finále porazili právě nejlepší českou dvojici.

V Cancúnu se v příštích dnech uskuteční ještě další dva turnaje Světového okruhu, předposlední ze sedmi dílů se bude od 2. června hrát v Ostravě.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Cancúnu (Mexiko):

Muži - play-off:

Čtvrtfinále: Perušič, Schweiner (10-ČR) - Lešukov, Semjonov (16-Rus.) 2:1 (19, -20, 13).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy