Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český den v Tokiu

Perušič se Schweinerem skončili v Soči devátí po porážce s Katařany

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner po hladkém postupu ze základní skupiny prohráli na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Soči ve 2. kole play-off a obsadili dělené deváté místo. Nad síly českého dua byli Katařané Šaríf Janus a Ahmed Tidžan, kteří zvítězili 21:18 a 21:17.

Beachvolejbalista Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Vladimír Pryček

V duelu čtvrtého a pátého nasazeného týmu se katarskému páru povedla odveta za čtvrtfinálovou porážku 1:2 z březnového turnaje v Dauhá, kde česká dvojice nakonec slavila premiérový triumf na World Tour. Tentokrát měli Janus s Tidžanem od počátku převahu, český pár byl krátce ve vedení jen v úvodu druhého setu a po 35 minutách hry kapituloval po druhém mečbolu.

Do druhého kola postoupili Perušič se Schweinerem přímo po dvou výhrách v základní skupině, v níž neztratili ani set a připsali si i skalp amerického olympijského vítěze Philipa Dalhausera ve dvojici s Nicholasem Lucenou.

Z ruského střediska se teď elitní plážoví volejbalisté přesunou do Ostravy, kde se bude hrát další čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v příštím týdnu.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Soči:

Play-off - 2. kolo:

Janus, Tidžan (4-Katar) - Perušič, Schweiner (5-ČR) 2:0 (18, 17).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy