Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Perušič se Schweinerem si na ME zajistili play-off

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli na mistrovství Evropy v Moskvě i druhý zápas a zajistili si play-off. Stejně jako v úterý proti Rakušanům porazili čeští reprezentanti i estonskou dvojici Kusti Nölvak, Mart Tiisaar 2:1.

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner v Ostravě
zdroj: ČTK autor: Vladimir Pryček

Zápas měl i podobný scénář jako proti Ermacorovi s Pristauzem. Češi nejprve vyhráli první set (21:19), načež soupeř vyrovnal (21:14), ale tie-break byl stejně jako s Rakušany jasnou záležitostí české dvojice (15:6).

Perušič se Schweinerem zůstali ve skupině G jediní bez porážky, protože dnes neuspěli jejich čtvrteční poslední soupeři, favorizovaní Poláci Kantor s Losiakem. S nimi se česká dvojice utká o první místo v tabulce, které by znamenalo přímý postup do osmifinále, týmy ze druhého a třetího místa budou hrát 1. kolo play-off.

Martina Bonnerová s Martinou Maixnerovou naopak v ruské metropoli druhé vítězství nepřidaly. S Rakušankami Katharinou Schützenhöferovou a Lenou Plesuitschnigovou získaly v prvním setu jen deset bodů, vyrovnanější druhou sadu prohrály 20:22. Ve čtvrtek zakončí skupinu C duelem s neporaženým ruským párem Bočarovová, Voroninová.

Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková si na ME připsaly druhou prohru a v posledním utkání ve skupině budou muset zdolat domácí dvojici Rudychová, Dabižová. České mistryně podlehly nizozemskému páru Stubbeová, Van Ierselová 13:21 a 16:21 a na turnaji tak dál čekají na první vyhraný set.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy