Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Perušič se Schweinerem se na první výhru v sezoně nadřeli

Tvrdě vydřená výhra na úvod nové sezony. Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zvítězili na turnaji Pro Tour kategorie Elite v Dauhá 2:1 na sety nad zkušeným nizozemským párem Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen. Češi ztratili úvodní sadu a prohrávali i v tie-breaku, ale nakonec zvítězili 18:21, 21:17, 15:12.

Ondřej Perušič
zdroj: Reuters

"Rozhodně to z naší strany nebyl příliš oslnivý vstup do sezony, ale za vítězství jsme rádi. Úvodní zápasy napověděly, že skupina bude ještě velmi zamotaná a jedna výhra na postup do play-off nemusí stačit," řekl Perušič. "Nizozemci jsou tým, proti kterému hrajeme neradi. Vždy hodně riskují jak na podání, tak na útoku. Proto také občas hrají téměř bezchybně, ale pak několika chybami v řadě zápas prohrají," doplnil devětadvacetiletý polař.

V prvním setu pražští plážoví volejbalisté i díky několika Schweinerovým blokům brzy odskočili do čtyřbodového vedení, ale Nizozemci se ve větru záhy dotáhli a sadu nakonec s přehledem získali. Také druhý set začali úřadující šampioni z Mexika lépe a tentokrát náskok udrželi.

V tie-breaku nizozemští mistři světa z roku 2013 díky pětibodové šňůře vedli 7:3, ale svěřenci italského trenéra Andrey Tomatise postupně vyrovnali na 11:11 a v dramatické koncovce dominovali. Nizozemce porazili podruhé za sebou po předchozích čtyřech porážkách.

"Začali jsme několika dobrými Davidovými bloky, ale moje hra na ztrátě byla vyloženě špatná. V obraně se nám kromě úvodu příliš nedařilo až do tie-breaku. Druhý set jsme naštěstí zvládli udržet vedení ze začátku, přestože za stavu 18:16 mohla veledůležitá výměna dopadnout jakkoliv. V tie-breaku nám konečně zafungovala taktika nastavená od trenérů, a také jsme se konečně mohli opřít o lépe umístěné podání a následnou obranu," řekl Perušič.

Turnajové dvojky Perušič se Schweinerem se ve čtvrtek na katarském písku, kde před třemi lety slavili první ze tří triumfů na elitním světovém okruhu, utkají s Brazilci Andrem a Georgem a další nizozemskou dvojicí Matthew Immers, Steven van de Velde. Vítěz skupiny postoupí přímo do čtvrtfinále, druhý a třetí tým čeká předkolo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články