Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: Magazín UEFA

Perušič se Schweinerem se na písku v Hamburku probojovali do čtvrtfinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si na turnaji Pro Tour nejvyšší kategorie Elite v Hamburku zahrají čtvrtfinále. Ze skupiny C postoupili z druhého místa poté, co opět odehráli třísetový zápas, ale tentokrát těsně prohráli. O semifinále budou české jedničky bojovat v sobotu, po turnaji je hned čeká evropský šampionát v Mnichově.

Ondřej Perušič a David Schweiner
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Perušič se Schweinerem do Hamburku přijeli po zdravotní pauze. Blokař Schweiner léčil naštípnutý palec ruky, Perušiče po roce opět zastavil covid. Ve čtvrtek ve skupině oba zápasy po obratu vyhráli – nad italskou dvojicí Adrian Carambula, Enrico Rossi i Estonci Kustim Nölvakem a Martem Tiisaarem. Dnes v souboji o prvenství ve skupině podlehli 18:21, 21:18 a 15:17 nizozemskému páru Stefan Boermans, Matthew Immers.

Nizozemci se v rozhodující sadě dostali za stavu 13:13 jako první k mečbolu, ale proměnili až třetí. Zápas trval bez sedmi minut hodinu. Na předchozím světovém turnaji Elite v Gstaadu i květnovém v Ostravě získali Češi stříbro. Jejich přemožitelé Boermans a Immers zase dorazili do Hamburku coby vítězové nižšího Challengeru v Maroku. Vzájemný duel spolu sehráli poprvé.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články