Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve vodním slalomu 2024

Perušič se Schweinerem prošli do čtvrtfinále MS, tam na ně ale čekají světové jedničky

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner porazili na mistrovství světa v Mexiku Italy Danieleho Lupa s Enricem Rossim 21:15, 21:17 a postoupili do čtvrtfinále. V něm je v noci na sobotu čekají obhájci titulu a světové jedničky Anders Mol a Christian Sörum z Norska, se kterými mají nepříznivou vzájemnou bilanci 2:9.

Je nám líto, video expirovalo.
Perušič a Schweiner si poradili s Italy a jsou ve čtvrtfinále

Vyrovnaný první set osmifinále rozhodli Češi čtyřmi body v řadě od stavu 14:14. Perušič předvedl v poli několik skvělých zákroků, a Italové naopak udělali nevynucené chyby. Sadu ukončila výzva českých jedniček, které úspěšně reklamovaly soupeřův aut.

Ve druhé sadě si pražští beachvolejbalisté vypracovali proti častým tréninkovým partnerům náskok hned zkraje a spolehlivou hrou na ztrátě už nenechali Italy dotáhnout. Druhý mečbol proměnil Schweiner dalším úspěšným útokem. Po nevýrazných výkonech ve skupině, z níž postoupili ze třetího místa s bilancí jedné výhry a dvou porážek, Češi dosud v play-off neztratili ani set.

Postupem mezi nejlepších osm týmů Perušič se Schweinerem znovu vylepšili české mužské maximum na MS, jímž dosud bylo 17. místo. Absolutním nejlepším výsledkem je bronz Evy Celbové se Soňou Dosoudilovou z roku 2001.

Proti úřadujícím olympijským i světovým šampionátům Molovi se Sörumem Češi v dubnovém finále turnaje Pro Tour Elite v Uberlandii ukončili sérii osmi porážek. V červnovém semifinále v Ostravě se už opět radovali Norové, kteří pošesté ve vzájemném duelu uspěli v tie-breaku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články