Perušič se Schweinerem prohráli v Itapemě až ve finále s domácími favority

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner v brazilské Itapemě třetí titul na světovém okruhu nevybojovali. Ve finále turnaje Pro Tour druhé kategorie Challenge prohráli s nejvýše nasazenou domácí dvojicí André, George, kteří ovládli soutěž na pláži Meia Praia stejně jako loni v listopadu. Ve světovém žebříčku si český pár polepšil o tři místa na třetí pozici, dělí se o ni se svými brazilskými přemožiteli.

Perušič se Schweinerem prohráli v Itapemě ve finále

České jedničky nasazené jako číslo 3 získaly první set 21:19, ale v druhé sadě uhrály jen 14 bodů a tie-break prohrály 12:15. Ze ztráty 7:11 dokázaly snížit na 10:12, ale Brazilci dovedli zápas k vítězství.

"Nikdy jsme s nimi nehráli a v prvním setu jsme si na jejich hru zvykali. Ke konci úvodního setu jsme zjistili, jak na to, získali jsme správný rytmus a udrželi ho až do konce," uvedl George.

S mistrem světa z roku 2017 Andrém porazili v Itapemě už ve skupině mladý český pár Tomáš Semerád a Jakub Šépka.

"Turnaj měl skvělou úroveň. V každém zápase to byla velká bitva a jsme hrdí, že jsme tu dokázali vyhrát," řekl George.

Perušič a Schweiner získali devátou medaili z okruhu FIVB, z toho šestou stříbrnou. Dále mají dvě zlaté a jeden bronz.

Tituly získali v loňské životní sezoně – v březnu na čtyřhvězdičkové akci tehdejšího Světového okruhu v Dauhá a v srpnu na dvouhvězdičkovém turnaji v Praze.