Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby

Perušič se Schweinerem obhájili domácí titul bez ztráty setu, i mezi ženami uspěly nasazené jedničky

Ondřej Perušič a David Schweiner splnili beze zbytku roli favoritů domácího šampionátu v plážovém volejbalu a obhájili loňský titul. Také ženský turnaj vyhrály nasazené jedničky Martina Williams a Marie Sára Štochlová.

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem v Praze
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Perušič se Schweinerem na písku v pražském Beachklubu Ládví, kde nedávno ovládli dvouhvězdičkový turnaj Světového okruhu, vyhráli všech pět zápasů bez ztráty setu. Ve finále porazili Adama Wabera a Roberta Kufu 21:16 a 21:17.

"Byli jsme trošku v jiné roli, než většinou hrajeme na Světových pohárech, jelikož to byl letos první český turnaj. Jsme rádi, že i v téhle roli jsme si to mohli zkusit a mohli dokázat, že umíme předvést naši hru i v pozici lovné zvěře," řekl Schweiner v rozhovoru pro Nova Sport2.

Při absenci nejlepšího domácího ženského páru posledních let Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová vybojovaly titul Williams se Štochlovou, i když klopýtly ve čtvrtfinále s Miroslavou Dunárovou a Danielou Resovou, kterým podlehly 19:22 a 17:21.

Z oprav ale postoupily do finále, v němž zdolaly dvojici Michaela Břínková, Anna Širůčková 21:10, 21:19. Dunárová s Resovou získaly bronz.

"Mám velkou radost, že jsme potvrdily naše nasazení. Nebylo to nic jednoduchého. Všichni na nás podávali, jak nejlíp mohli, takže jsem moc ráda, že jsme to i přes tu jednu prohru ustály a že jsme vyhrály," uvedla Williams.

S výjimkou porážky zvládly zbylých pět zápasů bez ztráty setu. "Byla to pro nás studená sprcha, že nám to paradoxně pomohlo k tomu se trochu líp vyspat, trochu líp se připravit a jít do toho odhodlaněji než včera," komentovala Štochlová čtvrtfinálovou prohru.

Ziskem titulu zakončily nad očekávání úspěšnou sezonu. "Naše cíle byly dostávat se na světovky do hlavní soutěže a máme po sezoně dvě medaile ze světovek, to jsme v plánu neměly a jsme nadmíru spokojené. A takovéhle zakončení, vyhrát republiku... lepší to být nemohlo," řekla Štochlová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články