Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Perušič se Schweinerem navzdory prohře s Australany postoupili v Espinhu do play-off

Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli na turnaji Pro Tour Elite v Espinhu s Australany Thomasem Hodgesem a Zacherym Schubertem 18:21, 17:21, přesto se štěstím postoupili do play-off. V zamotané skupině v portugalském přímořském středisku, v níž měly před dnešními závěrečnými duely všechny týmy na kontě po jedné výhře i porážce, obsadili třetí místo a v sobotu je čeká předkolo.

Je nám líto, video expirovalo.
Perušič se Schweinerem jsou v Portugalsku v play-off navzdory jediné výhře

Češi v koncovce prvního setu dotáhli tříbodové manko a za stavu 17:17 mohli jít do vedení, ale nakonec i kvůli několika nevynuceným chybám úvodní sadu prohráli. Ve druhém nasazené dvojky brzy nabraly až sedmibodovou ztrátu a australští kvalifikanti už si náskok pohlídali.

"Australani jsou tým, se kterým bychom neměli prohrávat jednak pravidelně, za druhé nějakým vyšším rozdílem. Bohužel, dnes jsme nepředvedli výkon, který by na ně stačil," řekl Perušič. "Měli jsme velmi dobrou možnost bojovat o první místo ve skupině, místo toho jsme se museli bát o samotný postup do play-off," doplnil.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Espinhu (Portugalsko):

Muži:

Skupina B:

Hodges, Schubert (15-Austr.) – Perušič, Schweiner (2-ČR) 2:0 (18, 17).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články