Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Česko

Perušič se Schweinerem na turnaji v Tepicu postoupili do předkola

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem postoupili na turnaji Pro Tour Elite v Tepicu do play-off s bilancí dvou výher a jedné porážky. Nejprve v druhém duelu české jedničky podlehly 19:21, 13:21 Švédům Davidu Ahmanovi a Jonatanu Hellvigovi a na závěr skupiny B zdolaly po těsném boji 22:20 a 28:26 dosud stoprocentní německou dvojici Nils Ehlers, Clemens Wickler.

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner
zdroj: ČTK/PR autor: Ivana Roháčková

Perušič se Schweinerem, pro které je turnaj v Mexiku první započítávanou akcí do olympijské kvalifikace do Paříže, postoupili do play-off z třetího místa v tabulce a čeká je předkolo. Ehlers s Wicklerem navzdory porážce udrželi prvenství ve skupině a jdou rovnou do čtvrtfinále.

Oba sety vyhráli Češi nejtěsnějším možným rozdílem. V první sadě využili druhý setbol, v druhé sadě dokonce až osmý. Soupeře však ani k jedné šanci získat set nepustili.

Čtvrteční duel s Ahmanem a Hellvigem byl reprízou loňského finále mistrovství Evropy a Čechům se nepodařilo porážku z Mnichova Švédům oplatit. V koncovce vyrovnané první sady dotáhli na 19:19, ale setbol si vypracovali Švédové a při něm se jim podařilo zablokovat Perušičův útok. Hned zkraje druhého setu Ahman s Hellvigem odskočili a náskok postupně navyšovali až na konečných osm bodů.

"Od nás to byl tristní výkon, který se špatně hodnotí," řekl Perušič. "První set byl ještě relativně dobrý, tam jsme se aspoň drželi a měli jsme šance ho vyhrát. V tom druhém se Švédi dostali do laufu, naopak my jsme hodně kazili podání a nedokázali jsme je dostat pod tlak. Jakmile se rozehráli a začali hrát svoji hru na druhou, nebo rychlou na třetí, tak už jsme potom nestíhali a naše hra se dost rozsypala," dodal osmadvacetiletý polař.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články