Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Perušič se Schweinerem mají na ME první výhru, uspěly i Bonnerová s Maixnerovou

Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili vítězně do mistrovství Evropy v Moskvě. Rakouskou dvojici Martin Ermacora, Moritz Pristauz porazili 2:1 na sety. Se stejnými soupeři si čeští beachvolejbalisté poradili i před dvěma měsíci na Světovém okruhu v Ostravě, kde vybojovali životní stříbro.

David Schweiner a Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimir

Češi vyhráli první set 21:17, pak prohráli rozdílem tří bodů, ale tie-break ovládli jasně 15:9. Ve skupině Perušiče se Schweinerem čekají ve středu Estonci Nölvak, Tiisaar a den nato Poláci Kantor, Losiak. Vítězové skupin projdou rovnou do osmifinále, další dva páry začnou play-off v 1. kole.

První výhru už z pondělního večera mají Martiny Bonnerová s Maixnerovou. V nevlídném počasí a pod umělými světly porazily Norky Kjölbergovou a Hjortlandovou 2:1, tie-break Češky vyhrály 15:10.

"Byl to složitý zápas, byla hodně zima a pršelo. Hrály jsme na centru už za tmy a nevypadalo to, že bychom mohly vyhrát. I ve druhém setu jsme prohrávaly, ale povedlo se nám to otočit," řekla Bonnerová.

Naopak Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou nestačily na favorizované Němky Karlu Borgerovou, jež je vicemistryní světa z roku 2013, a Julii Sudeovou. S šestým nasazeným párem prohrály 15:21, 17:21.

Desátí nasazení Perušič se Schweinerem jsou největší českou nadějí při absenci původních jedniček Barbory Hermannové a Markéty Nausch Slukové, kterou po problémech se zlomeným malíčkem do Ruska nepustilo oteklé koleno.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy