Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Perušič se Schweinerem končí v Hamburku v 1. kole play-off. Španělé jim nedovolili ani set

První kolo play-off bylo na turnaji Pro Tour Elite v Hamburku konečnou stanicí pro beachvolejbalovou dvojici David Schweiner a Ondřej Perušič. Do čtvrtfinále nepustilo české reprezentanty španělské duo Pablo Herrera a Adrián Gavira, které vyhrálo ve dvou setech.

Ondřej Perušič
zdroj: Reuters

"Je to pro nás relevantní výsledek jak směrem k mistrovství světa, tak hlavně do olympijské kvalifikace. Na druhou stranu si myslím, že jsme tým, který má na to uhrávat pátá místa nebo občas bojovat o medaile, takže úplně spokojení s tím být nemůžeme," uvedl pro ČTK Perušič.

Českým beachvolejbalovým jedničkám se nepodařilo proti Španělům zopakovat výhru z dubnového turnaje v Uberlandii, který nakonec ovládly, a s párem z kvalifikace prohrály 25:27, 20:22. Na severu Německa si Perušič se Schweinerem připsali dvě vítězství a dvě porážky.

"Španělé sice tenhle turnaj předváděli opravdu vynikající výkony, ale pořád je to tým, který bychom měli být schopní porazit," řekl Perušič. "Jak proti Katařanům ve skupině, tak právě proti Španělům jsme měli dvě poměrně slušně rozehrané šance na postup do čtvrtfinále, které jsme nevyužili. V tomhle je asi deváté místo fér," dodal osmadvacetiletý polař.

Perušič se Schweinerem se na světové scéně představili společně poprvé od turnaje v Ostravě na začátku června. O měsíc později se Perušič zranil při akci King of the Court v Lucemburku a nejlepší domácí pár musel zrušit účast na elitních turnajích v Gstaadu, Montrealu i mistrovství Evropy ve Vídni. Schweiner na ME s Tadeášem Trousilem obsadil dělené deváté místo. Před Hamburkem se čeští beachvolejbalisté rozehráli na německé tour v Berlíně.

"Pozitivní na tom je, že už jsem zdravý a můžu hrát naplno. Můžeme se začít společně připravovat na nadcházející mistrovství republiky, ale hlavně na říjnové mistrovství světa v Mexiku," prohlásil Perušič.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Hamburku:

Muži –⁠ play off, 1. kolo:

Herrera, Gavira (15-Šp.) - Perušič, Schweiner (3-ČR) 2:0 (25, 20).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články