Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Perušič se Schweinerem jsou ve čtvrtfinále ME, Hermannová se Štochlovou skončily deváté

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili do čtvrtfinále evropského šampionátu. V osmifinále jednoznačně porazili Lotyše Aleksandrse Samoilovse a Janise Šmedinše. S turnajem se naopak rozloučily Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou, které nezaskočily favorizované Lotyšky Anastasii Kravčenkovou s Tinou Graudinovou. Čtvrtému páru z nedávných olympijských her podlehly 0:2 a obsadily konečné deváté místo.

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner v utkání proti Mexičanům
zdroj: ČTK/AP/ autor: Felipe Dana

Perušič se Schweinerem vyhráli po olympijském turnaji poznamenaném koronavirem na ME i třetí zápas. Proti Samoilovsovi a Šmedinšovi se jim od začátku dařila obrana na síti i v poli, kterou dokázali proměnit v bodové útoky. Díky tomu rychle odskočili na 9:4 a první set k radosti hlučné skupiny českých fanoušků vyhráli 21:14.

Druhá sada byla do stavu 10:10 vyrovnaná. Pak ale začala znovu na hřišti úřadovat česká dvojice, jež je v turnaji druhá nasazená. Lotyšům Perušič se Schweinerem povolili jen tři další body a mají jisté minimálně dělené páté místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Perušič se Schweinerem postoupili do čtvrtfinále ME

O postup do boje o medaile se v sobotu od 13:45 utkají s nizozemským párem Stefan Boermans, Yorick de Groot, který v červenci vyhrál čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v Gstaadu. V květnu v Soči tuto nizozemskou dvojici porazili ve dvou vyrovnaných setech.

Hermannová se Štochlovou ve Vídni končí

Narychlo složená dvojice, ve které Štochlová nahradila Markétu Nausch Slukovou, jež ještě nebyla ve formě po covidu v Tokiu, se s šampionátem rozloučila s bilancí dvou výher a dvou porážek. Ve čtvrtečním prvním kole play-off nasazené pětky porazily druhý český tým v soutěži hrající rovněž v improvizovaném složení Michala Kvapilová, Martina Williams.

První set osmifinálového duelu byl dlouho vyrovnaný s maximálně dvoubodovým vedením na jedné či druhé straně, ale od stavu 15:15 získaly Češky jen dva body. V úvodu druhé sady promarnily Hermannová se Štochlovou vedení 6:3, od stavu 8:7 inkasovaly čtyři body za sebou a od té doby už proti čtvrtému nasazenému páru pouze dotahovaly.

Je nám líto, video expirovalo.
Pakosta: Perušič se Schweinerem by na OH usilovali o medaili

"Šance překvapit určitě byla, byl to vyrovnaný zápas a rozhodlo pár zbytečných chyb nebo rozhodnutí na naší straně," uvedla v nahrávce pro média Hermannová a sama se pokárala za několik zkažených podání. "Podaly jsme statečný výkon a myslím, že holky lotyšský budou v tomhle turnaji hodně daleko, takže můžeme být spokojené, co jsme tady dokázaly po dvou společných trénincích," pokračovala.

Spokojená byla i s devátým místem a ocenila výkon náhradnice za obvyklou partnerku, dvaadvacetileté Štochlové. "Naštěstí jsem měla vedle sebe mladou, nadějnou a talentovanou Marušku, která vzala svou roli velice odvážně, a musím jí dát velkou pochvalu za to, že se toho nebála," řekla Hermannová. "S devátým místem jsem spokojená už jen proto, že to vypadalo, že se sem vůbec ani nepodívám. Před turnajem bychom to vzaly," dodala.

Kravčenoková s Graudinovou se následně dostaly až do bojů o medaile. V mužském čtvrtfinále stejně jako Perušič a Schweiner neschází ani olympijští vítězové Anders Mol a Christian Sörum z Norska.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu ve Vídni:

Muži - osmifinále:
Perušič, Schweiner (2-ČR) - Samoilovs, Šmedinš (14-Lot.) 2:0 (14, 13).

Ženy - osmifinále:
Kravčenoková, Graudinová (4-Lot.) - Hermannová, Štochlová (5-ČR) 2:0 (17, 18).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články