Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Perušič se Schweinerem jsou v Paříži ve finále. O zlato si zahrají s Němci

Ondřej Perušič a David Schweiner jsou po výhře nad Nizozemci Brouwerem a Meeuwsenem ve finále pařížského turnaje Pro Tour Elite. O své třetí zlato z elitní akce si zahrají v neděli proti Němcům Nilsi Ehlersovi s Clemensem Wicklerem.

Ondřej Perušič
zdroj: Reuters

"Je to pro nás super známka toho, že příprava byla kvalitní a že před mistrovstvím světa máme formu. Teď bude hodně důležité si ji udržet jak do zítřejšího finále, tak i potom na příští týden, kdy začíná MS v Mexiku," řekl Perušič, jenž vynechal velkou část sezony včetně srpnového evropského šampionátu kvůli zranění břišního svalu.

V prvním setu získali Češi za stavu 13:13 čtyři body v řadě a náskok s přehledem udrželi až do konce. Ve druhém se turnajové dvojky z Prahy brzy dostaly do vedení a také tentokrát dovedly díky několika Schweinerovým blokům i Perušičovým zákrokům v poli sadu bez větších obtíží k vítězství. Nizozemské mistry světa z roku 2013, kteří v Paříži začínali v kvalifikaci, porazili Perušič se Schweinerem v pátém zápase poprvé.

"Jsem hrozně rád, že jsme s Holanďany prolomili tu negativní bilanci. Velkou roli hrála únava našich soupeřů, protože museli jít z kvalifikace a jak včera, tak dnes hráli dva tie-breaky. Jejich styl hry je hodně fyzicky náročný a bylo vidět zejména ve druhém setu, kdy se nám podařilo je zatlačit podáním, že už neměli sílu hrát tak razantní volejbal. My jsme udrželi koncentraci a v důležitých momentech jsme byli schopní si pomoct podáním, dobrým blokem nebo obranou," uvedl Perušič.

Ve vyrovnaném prvním setu čtvrtfinále s Italy Paolem Nicolaiem a Samuelem Cottafavou si Češi jako první vypracovali setbol, který proměnili díky Schweinerovu bloku. Hned zkraje druhé sady získali loňští vicemistři Evropy drobný náskok, který si téměř bezchybnou hrou na příjmu stále udržovali a v koncovce jej ještě zvýraznili. Italy letos po výhře 21:19, 21:15 porazili i potřetí, poprvé ve dvou setech.

Perušič a Schweiner, kteří v hlavní soutěži na kurtech v areálu Roland Garros startují jako jediný český pár, ztratili v Paříži v pěti zápasech jediný set. Letos si zahrají o medaile potřetí, vedle zlata z Uberlandie mají na kontě také čtvrté místo z Ostravy. Na turnaji nejvyšší kategorie zvítězili ještě předloni v Dauhá.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Paříži:

Muži – čtvrtfinále:

Perušič, Schweiner (2) – Cottafava, Nicolai (6-It.) 2:0 (19, 15).

Semifinále:

Perušič, Schweiner – Brouwer, Meeuwsen (13-Niz.) 2:0 (16, 15).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články