Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Perušič: Porazit dva nejlepší týmy na světě je zážitek, na který se nezapomíná

Ve základní skupině v Apizacu se plážovým volejbalistům Ondřeji Perušičovi s Davidem Schweinerem nedařilo a po jediné výhře ze tří zápasů se museli strachovat o postup. V play-off v nedaleké Tlaxcale ale ovládli všech pět utkání včetně duelů se dvěma nejlepšími týmy světového žebříčku. V neděli se po finálovém vítězství nad švédskou dvojicí David Ahman, Jonatan Hellvig zapsali zlatým písmem do historie českého sportu.

Je nám líto, video expirovalo.
Předávání trofeje mistrům světa a česká radost Perušiče se Schweinerem

"Švédi si na začátku vybrali slabší chvilku, potom se zase naopak dotahovali. Tam bylo mentálně nejnáročnější udržet nervy na uzdě, zahnat někam dozadu do hlavy představu toho, že jsme tak blízko mistrovského titulu, a dohrát to," řekl Perušič.

Spolu se Schweinerem oplatili ve finále švédským mladíkům a nasazeným dvojkám po výhře 21:15, 17:21, 15:13 loňskou porážku z duelu o evropské zlato.

Čechy po třetím místě ve skupině nakoplo na úvod vyřazovacích bojů vítězství nad zkušeným španělským párem Pablo Herrera, Adrián Gavira.

Po jasné výhře nad Italy Danielem Lupem s Enricem Rossim svěřenci italského trenéra Andrey Tomatise nečekaně porazili obhájce titulu a světové jedničky Anderse Mola a Christiana Söruma z Norska, s nimiž mají silně negativní vzájemnou bilanci.

V semifinále proti Američanům Trevoru Crabbovi a Theodoru Brunnerovi zase české jedničky zvládly roli favorita.

"Turnaj měl asi tři hlavní momenty. První bylo už první kolo proti Španělům, kdy jsme v pravý moment zapnuli a zahráli dobře. Pak čtvrtfinále s Nory, kteří jsou objektivně nejlepší tým na světě a porazit je na takovém turnaji je něco neuvěřitelného. A nakonec finále se Švédy, v němž jsme ustáli opravdu těžkou koncovku," zhodnotil Perušič.

"Když porazíte dva nejlepší týmy na světě na mistrovství světa, tak to jsou zážitky, na které se nezapomíná," dodal devětadvacetiletý polař.

Pražští beachvolejbalisté si díky triumfu jako jediní z turnaje zajistili účast na olympijských hrách v Paříži. Po nich plánují ukončit vrcholovou kariéru, kterou společně zahájili před sedmi lety.

"Vzhledem k tomu, že je to na 99,9 procenta naše poslední mistrovství světa, které jsme byli schopni vyhrát, tak si myslím, že je to hezký konec," prohlásil Schweiner.

O plánech na zbytek životní sezony, v níž i přes dlouhou pauzu zaviněnou Perušičovým zraněním břišního svalu ovládli rovněž elitní turnaje v Uberlandii a Paříži, se teprve rozhodnou. Ve hře je zejména start na poslední Pro Tour Elite v Brazílii koncem listopadu.

"Dává smysl jet i nejet. Musíme se teď asi pobavit s trenéry, myslím si, že takovýhle úspěch čekali asi stejně málo jako my, takže i pro ně je to novinka. Teď asi budeme slavit, a pak naplánujeme zbytek sezony," řekl Perušič.

"Všichni víme, že po náročném programu a špatném spánku se neslaví dlouho. Ale každopádně si tady dopřejeme trošku mexického jídla a potom to ještě oslavíme v letadle po cestě domů do Prahy," uvedl Schweiner.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články