Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Satisfaction

Perušič a Schweiner se zastavili v Gstaadu ve čtvrtfinále, Sluková a Hermannová skončily deváté

Nejdříve téměř hodinová bitva se šťastným koncem pro Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera znamenající a postup do prvního čtvrtfinále na majoru. Poté, co čeští beachvolejbalisté zvládli v Gstaadu vypjatý duel s Kanaďany Samem Pedlowem a Samem Schachterem, padli v další třísetové bitvě s Alexanderem Brouwerem a Robertem Meeuwsenem z Nizozemska. Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou v osmifinále prohrály.

Beachvolejbalista Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Vladimír Pryček

Ve švýcarském horském městečku Perušič se Schweinerem ve čtvrtek vyhráli dva zápasy a dnes po poledni vyřadili Kanaďany po bezmála hodinové bitvě. První set prohráli čeští volejbalisté 24:26, druhý celkem jasně vyhráli 21:16 a ve třetí sadě proměnili třetí mečbol na 18:16, přičemž předtím jeden odvrátili.

Ve čtvrtfinále pak nastoupili proti mistrům světa z roku 2013 Brouwerovi a Meeuwsenovi, kteří jasně ovládli úvodní sadu, ale druhou ztratili 23:25. V tie-breaku měl český pár dvoubodový náskok, Nizozemci vyrovnali a v koncovce odvrátili čtyři mečboly. Rozhodující set skončil jejich výhrou 22:20.

Semifinále zatím Perušič a Schweiner hráli jen na nižších čtyřhvězdičkových turnajích. V Ostravě byli loni čtvrtí a letos druzí.

Hermannová s Nausch Slukovou zakončily první turnaj po zranění Slukové a více než měsíční herní pauze děleným devátým místem. Úřadujícím vicemistryním světa April Rossové, Alix Klinemanové z USA konkurovaly jen v prvním setu, který ztratily 24:26, pak už nedostaly šanci.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Gstaadu (Švýcarsko):

Muži – play-off:

2. kolo: Perušič, Schweiner (17-ČR) - Pedlow, Schachter (23-Kan) 2:1 (-24, 16, 16).

čtvrtfinále: Brouwer, Meeuwsen (21-Niz.) - Perušič, Schweiner 2:1 (14, -23, 20).

Ženy – play-off:

2. kolo: Klinemanová, A. Rossová (3-USA) - Hermannová, Nausch Sluková (4-ČR) 2:0 (24, 9).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy