Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Stolní tenis

Perušič a Schweiner mají v olympijském turnaji ruské mistry světa, Češky narazí i na Ludwigovou

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner narazí na olympijském turnaji ve skupině i na úřadující mistry světa Olega Stojanovského s Vjačeslavem Krasilnikovem z Ruska, které před měsícem v Ostravě porazili. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou mají za soupeřky mimo jiné obhájkyni zlata Lauru Ludwigovou, v Tokiu bude spoluhráčkou německé hvězdy Margareta Kozuchová.

zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Perušiče se Schweinerem čeká za necelé tři týdny olympijská premiéra. V Ostravě na červnovém čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu potvrdili skvělou formu výhrou nad Krasilnikovem se Stojanovským v semifinále a ziskem stříbrné medaile. Jejich dalšími soupeři ve skupině B jsou Lotyši Martinš Plavinš, Edgars Točs a mexická dvojice José Rubio a Josué Gaxiola.

Nausch Sluková s Hermannovou se pod pěti kruhy představí podruhé. Před pěti lety na slavné pláži Copacabana v Riu vypadly v boji o play-off v předkole a dělily se o 17. místo. Na tokijském písku o postup svedou ve skupině F bitvy s Ludwigovou s Kozuchovou, domácími Japonkami Miki Išiiovou, Megumi Murakamiovou a zkušenými Švýcarkami Tanjou Hüberliovou a Ninou Betschartovou, s nimiž na ostravském turnaji vypadly v osmifinále.

"Olympiáda je tak specifický turnaj, že se může stát cokoli a každý porazit každého. Nevidím jasného favorita na výhru ve skupině, největším asi budou Švýcarky. Vezmeme to řádně zápas od zápasu," řekla Hermannová.

Na OH se v mužském i ženském turnaji představí vždy 24 dvojic. Rozděleny jsou do šesti skupin, do osmifinále přímo postoupí dva týmy a dva nejlepší ze třetích míst. Zbývající čtyři páry ze třetích míst se utkají v předkole o zbylá dvě místa.

Generálkou pro některé dvojice bude v tomto týdnu čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v Gstaadu, jenž začne v úterý. České jedničky se z něj odhlásily. "Malinko jsem si na tréninku podvrtla kotník a nechci to před olympiádou přetížit. A chceme využít čas i k tomu, abychom pořádně potrénovaly na týmy, které nám nalosovali," vysvětila Hermannová.

Los skupin olympijského turnaje s českým zastoupením:

Muži:

Skupina B: Krasilnikov, Stojanovskij (Rus.), Perušič, Schweiner (ČR), Plavinš, Točs (Lot.), Gaston, Rubio (Mex.).

Ženy:

Skupina F: Hermannová, Nausch Sluková (ČR), Išiiová, Murakamiová (Jap.), Hüberliová, Betschartová (Švýc.), Ludwigová, Kozuchová (Něm.).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy