Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v alpském lyžování

Nausch Sluková s Havelkovou v Austrálii jedou. Prošly do čtvrtfinále bez ztráty setu

Ve velké pohodě zatím hrají na turnaji Pro Tour nižší kategorie Challenge v Torquay plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková s Helenou Havelkovou. České reprezentantky porazily  Japonky Kanu Motomuraovou a Hiroki Sakaovou dvakrát 21:13 a poprvé postoupily do čtvrtfinále. Jan Dumek s Jiřím Sedlákem vypadli v osmifinále.

Češky, které začátkem listopadu při turnajové premiéře v Kapském Městě obsadily dělené deváté místo, dosud na písku v Austrálii neztratily ani set.

Po vyrovnaném úvodu prvního setu se Češky pěti body v řadě dostaly do vedení 13:9 a náskok i díky dvěma esům Nausch Slukové ještě navýšily. Ve druhé sadě odskočily Nausch Sluková s Havelkovou drobnějším Japonkám, které rovněž prošly do hlavní fáze z kvalifikace, ještě dříve a bez problémů dotáhly zápas do vítězného konce. Při mečbolu dala Nausch Sluková další eso.

Dumek se Sedlákem sice v duelu o prvenství ve skupině získali se Španěly Alejandrem a Javierem Huertovými první set, ale další dva jasně vyhrál soupeř. V osmifinále s domácím párem Izac Carracher, Mark Nicolaidis Češi vyrovnali na 1:1 a do tie-breaku vstoupili lépe, ale nakonec se z postupu mezi nejlepších osm radovali Australané.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články