Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Nausch Sluková s Havelkovou se v Torquay do hlavní soutěže neprobojovaly

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková s Helenou Havelkovou si na turnaji Pro Tour Elite v Torquay hlavní soutěž nezahrají. Po dvou třísetových bitvách neuspěly na závěr sezony v kvalifikaci a po devátém místě v Kapském Městě a pátém na turnaji nižší úrovně Challenge rovněž v Torquay obsadily dělenou 17. příčku. Jan Dumek s Jiřím Sedlákem vypadli na písku v Austrálii už v prvním zápase.

Je nám líto, video expirovalo.
Nausch Sluková a Havelková chtějí bojovat o OH

Nausch Sluková s Havelkovou, jejichž cílem je olympijská Paříž 2024, v prvním kole kvalifikace zdolaly Kanaďanky Darby Dunnovou a Olivii Furlanovou 21:18, 22:24 a 15:12. V duelu o postup mezi elitní šestnáctku proti polské dvojici Jagoda Gruszczynská, Aleksandra Wachowiczová Češky v chladném počasí otočily ve druhém setu po brzkém time-outu nepříznivý vývoj díky osmibodové šňůře při podání Havelkové a vyrovnaly.

Vstup do tie-breaku se jim ale opět nevydařil a tentokrát už velkou ztrátu nedohnaly. Polky tak Nausch Slukové s Havelkovou, kterou od společné premiéry v Kapském Městě limituje zraněný palec na noze, oplatily pár dnů starou porážku ze skupiny turnaje Challenge na stejném místě.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Torquay (Austrálie) - kvalifikace:

Muži: 1. kolo: Seiser, Kindl (Rak.) - Dumek, Sedlák (ČR) 2:1 (-20, 19, 12)

Ženy: 1. kolo: Havelková, Nausch Sluková (ČR) - Dunnová, Furlanová (Kan.) 2:1 (18, -24, 12).
2. kolo: Gruszczynská, Wachowiczová (Pol.) - Havelková, Nausch Sluková 2:1 (18, -15, 9).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články