Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Kubíčkové a Kvapilové daly stopku Švýcarky, Perušič se Schweinerem pokračují

Dvojici plážových volejbalistek Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové se vydařilo první kolo play-off na dvouhvězdičkovém turnaji Světového poháru v Praze a postoupily do čtvrtfinále. V něm po téměř hodinové bitvě podlehly švýcarským soupeřkám. Ondřej Perušič a David Schweiner si v neděli zahrají o finále. Nizozemské soupeře porazili 21:16 a 21:14 na sety a turnajem proplouvají bez ztráty setu.

Ondřej Perušič na turnaji Světového okruhu v Praze
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Plážové volejbalistky Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou obsadily na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Praze páté místo. Jako jediný český ženský pár postoupily do čtvrtfinále, v němž v téměř hodinové bitvě se švýcarskými soupeřkami vypadly.

Turnajové čtyřky Kubíčková s Kvapilovou dnes nejprve v 1. kole play-off porazily jednoznačně 21:13, 21:15 novozélandskou dvojici Shaunna Polleyová, Alice Zeimannová. Ve čtvrtfinále bojovaly 55 minut s párem Esmée Böbnerová, Zoé Vergéová-Depréová a se Švýcarkami nakonec prohrály 19:21, 21:19, 10:15.

Je nám líto, video expirovalo.
Čtvrtfinále plážového volejbalu v Praze

Zbývající dvě české ženské dvojice vypadly v 1. kole a obsadily deváté místo. Marie Sára Štochlová a Martina Williams podlehly po velkém boji Brazilkám Andresse a Vitorii 13:15 v třetím setu. Barbora Hermannová a Daniela Resová na prvním společném turnaji prohrály v osmifinále 11:21, 14:21 s finskou dvojicí Taru Lahtiová, Anniina Parkkinenová. Hermannová postrádala svou tradiční partnerku Markétu Nausch Slukovou, jež stále není fit po nákaze koronavirem na OH v Tokiu. Minulý týden na ME ve Vídni hrála Hermannová se Štochlovou.

Nejvýše nasazení Perušič a Schweiner vyhráli v pátek ve skupině oba zápasy a zajistili si tím přímý postup do čtvrtfinále. V něm vítězové březnového čtyřhvězdičkového turnaje v Dauhá a finalisté červnové akce v Ostravě zdolali za 31 minut nizozemskou dvojici Matthew Immers, Ruben Penninga 21:16, 21:14 a ani v třetím duelu v Praze neztratili set. V semifinále narazí na švédský pár David Ahman, Jonatan Hellvig.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 2* v Praze

Muži:

Čtvrtfinále: Perušič, Schweiner (1-ČR) - Immers, Penninga (10-Niz.) 2:0 (16, 14).

Ženy:

Play off - 1. kolo: Kubíčková, Kvapilová (4-ČR) - Polleyová, Zeimannová (10-N. Zél.) 2:0 (13, 15), Lahtiová, Parkkinenová (7-Fin.) - Hermannová, Resová (1-ČR) 2:0 (11, 14), Andressa, Vitoria (9-Braz.) - Štochlová, Williams (6-ČR) 2:1 (16, -19, 13).

Čtvrtfinále: Böbnerová, Z. Vergéová-Dépréová (3-Švýc.) - Kvapilová, Kubíčková 2:1 (19, -19, 10).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články