Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Kolocová se Slukovou vyrovnaly v Klagenfurtu své maximum

Klagenfurt (Rakousko) - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková obsadily na turnaji Světového okruhu v Klagenfurtu, který je letošním posledním grandslamem, páté místo. Loňské mistryně Evropy do 23 let tak na turnajích elitní kategorie vyrovnaly své maximum.

Plážový volejbal
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo

Čtvrtfinálovou účast si Kolocová se Slukovou zajistily dopoledne výhrou nad Američankami Angelou Akersovou a Nicole Branaghovou 18:16 v rozhodující třetí sadě. "Ve třetím setu jsme odvrátily několik mečbolů a po dobrém servisu a obraně nakonec obrátily skóre v náš prospěch," napsala Sluková.

Poté Češky bojovaly o postup do semifinále s osmou nasazenou dvojicí Sanne Keizerová, Marleen Van Ierselová z Nizozemska, které podlehly shodně 19:21 v obou setech. Slukovou mrzela především druhá sada, v níž nevyužily velké vedení. "Z toho jsme hodně zklamané, protože to byla veliká šance," litovala Sluková.

Naposledy skončily Kolocová se Slukovou na pátém místě na Světovém okruhu před deseti měsíci v Číně, předtím se jim to povedlo ještě jednou na grandslamu v Polsku. "Je to naše první pětka v sezoně, takže z ní máme velikou radost," dodala Sluková, jež s Kolocovou už v neděli odletí na mistrovství Evropy do Norska.

Kubala s Benešem skončí nejhůře devátí

V mužské části turnaje mají jistotu minimálně devátého místa Přemysl Kubala s Petrem Benešem. Zkušení Češi nejprve zakončili základní skupinu vítězstvím 2:0 na sety nad estonským párem Rivo Vesik, Karl Jaani a do play-off odpoledne vstoupili další výhrou bez ztráty sady proti nizozemské dvojici Emiel Boersma, Daan Spijkers. O postup do čtvrtfinále se Kubala s Benešem v sobotu utkají v druhém kole play-off s brazilskými soupeři reprezentujícími Gruzii Geor, Gia.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy