Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Kolocová se Slukovou v Klagenfurtu dohrály

Celovec – Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vypadly na grandslamu Světového okruhu v Klagenfurtu už ve 2. kole a obsadily dělené deváté místo. České olympioničky nestačily na Brazilky Larissu a Talitu a po téměř hodinové bitvě jim podlehly 1:2 na sety. V Rakousku tak nenavážou na medailová vystoupení z předchozích turnajů.

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková
zdroj: ČT sport autor: Jan Langer

Druhé nasazené Češky, které kvůli zdravotním problémům Slukové vynechaly minulý grandslam v Long Beach, získaly první set po velkém boji poměrem 28:26. Pak ale zkušeným soupeřkám, které vyměnily partnerky a společně hrají teprve na třetím turnaji, podlehly 15:21 a 11:15. Brazilky proměnily mečbol po 54 minutách.

Třetí sadu rozhodly dvě chyby české dvojice za stavu 10:11. "Ve třetím setu jsme udělaly o pár chybiček víc, což bylo stěžejní a proti takto zkušeným hráčkám nás to stálo zápas," řekla Sluková.

S Kolocovou zatím prožívají nejúspěšnější sezonu v kariéře. V květnu vyhrály turnaj kategorie Open v Praze, před měsícem vybojovaly v Berlíně historické vítězství na grandslamovém podniku a v červenci na něj navázaly bronzem z Gstaadu a čtvrtým místem v Haagu. Larissa má však na kontě výrazně více vavřínů včetně titulu mistryně světa z roku 2011 a olympijského bronzu z Londýna. Talita rovněž patří léta k nejlepších hráčkám na okruhu.

"Skončily jsme deváté, což je sice top ten, ale není semifinále, co jsme měly v posledních třech turnajích, takže jsme malinko nespokojené. Ale na druhou stranu nemůžeme stále uhrávat semifinále na grandslamech, takže deváté místo je určitě hezký výsledek," shrnula Kolocová.

V mužském turnaji skončila nově sestavená dvojice Robert Kufa s Martinem Tichým, kteří si hlavní soutěž na Světovém okruhu zahráli společně poprvé. I třetí zápas ve skupině však prohráli a dělí se o 25. místo.

Výsledky Světového okruhu v plážovém volejbalu v Klagenfurtu

Muži:

Skupina A: Gibb, Patterson (16-USA) – R. Kufa, Tichý (32-ČR) 2:0 (11, 16).

Ženy:

2. kolo:

Larissa, Talita (19-Braz.) – Kolocová, Sluková (2-ČR) 2:1 (-26, 15, 11).

Kolocová se Slukovou obsadily v konečném pořadí dělené 9. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy