Následuje
Sportovní zprávy

Kolocová se Slukovou překvapivě vypadly na ME už ve skupině

Kristiansand (Norsko) - Hana Klapalová s Lenkou Háječkovou jsou na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Kristiansandu v osmifinále. Naopak Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, které byly čtvrtým nasazeným párem a patřily ke spolufavoritkám šampionátu, skončily ve skupině poslední a do vyřazovací části turnaje nepostoupily.

Klapalová s Háječkovou byly na červnovém MS v Římě čtvrté a i na evropském šampionátu v Norsku se jim daří. Po dvou hladkých výhrách sice dnes podlehly německé dvojici Holtwicková, Semmlerová a musely do prvního kola play-off, v tom ale porazily Rusky Ukolovovou a Chomjakovovou hladce 2:0 a skončí nejhůř deváté. O čtvrtfinále budou v pátek bojovat s rakouskými sestrami Doris a Stefanií Schwaigerovými.

Kolocové se Slukovou, které v minulém týdnu obsadily na grandslamu Světového okruhu v Klagenfurtu páté místo, jedna výhra k postupu ze skupiny nestačila. Dnes podlehly Polkám Brzostekové a Kolosinské 0:2 a celkově se na ME dělí o 25. příčku.

V play-off si naopak určitě zahrají Petr Beneš s Přemyslem Kubalou. Ti dnes porazili Turky Giginoglua a Sahina dvakrát 21:15 a v pátek se na závěr bojů v základní části šampionátu pokusí zaskočit druhé nasazené Poláky Fijalka a Prudela. To by jim vyneslo přímý postup do osmifinále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy