Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v rychlostní kanoistice, Račice

Kolocová s Kvapilovou mění trenéra. Nově je povede Ital Tomatis

Po úspěšné sezoně se rozhodly pro výraznou změnu. Plážové volejbalistky Michala Kvapilová a Kristýna Hoidarová Kolocová najaly nového kouče. Stříbrné medailistky z mistrovství Evropy už nebudou spolupracovat s Lenkou Háječkovou a nově je povede Ital Andrea Tomatis, který od loňského prosince působí v roli šéftrenéra české mužské reprezentace.

Michala Kvapilová (vlevo) a Kristýna Hoidarová Kolocová se stříbrnými medailemi z ME
zdroj: http://www.cev.lu/

Háječková vedla Kvapilovou s Hoidarovou Kolocovou od vzniku jejich společného páru, který oznámily předloni v prosinci. Po první "rozkoukávací" sezoně se letos prosadily do špičky - získaly stříbro na mistrovství Evropy a skončily deváté na MS.

"Lenka je zodpovědná maminka dvou dětí a skloubit tuto roli s rolí trenérky na plný úvazek profesionálního beachvolejbalového týmu byl dlouhodobě nelehký úkol," vysvětlila Hoidarová Kolocová rozchod s Háječkovou.

Náhradu našly v osobě Tomatise. "Po roce fungování v Česku nás zaujal přístupem a stylem trénování," uvedla Kvapilová s tím, že Tomatis je povede zároveň s českými mužskými jedničkami Ondřejem Perušičem a Davidem Schweinerem.

"To, že mě Kristýna s Míšou oslovily, je známkou uznání. Už se nemohu dočkat, až začneme a vrhneme se do práce," řekl Tomatis. Mistryně republiky mají i nového kondiční trenéra, jelikož Tomatis požadoval spolupráci se svým specialistou na fyzičku Valeriem Vaccarem. Ten tudíž na této pozici vystřídá Michala Elčknera.

Co nejkvalitnější podmínky v přípravě a na turnajích bude zajišťovat manažer Jan Koukal, osmnáctinásobný český mistr ve squashi. "Máme velkou radost, že se o nás bude někdo starat. Je to příjemná změna," shodly se beachvolejbalistky.

K vrcholům příští sezony bude patřit evropský šampionát v nizozemském Haagu, a pokud se vrátí Světový okruh do Češka, tak i turnaj na pražské Štvanici.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy