Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

Kolocová a Sluková vyhrály na grandslamu v Berlíně skupinu

Berlín - Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vyhrály na grandslamu světového okruhu v Berlíně skupinu a postoupily v play-off rovnou do druhého kola. Vydřené vítězství nad Brazilkami Marií Clarou a Carol Solbergovou českým beachvolejbalovým jedničkám a letošním vítězkám z pražské Štvanice zajistilo nejhůře deváté místo.

Markéta Sluková (vlevo) a Kristýna Kolocová
zdroj: ČTK autor: Petr Toman

Kolocová a Sluková porazily osmé nasazené Brazilky 18:21, 21:19 a 15:10. Své soupeřky pro páteční souboj o čtvrtfinále zatím neznají. Turnaj přitom nezačaly dobře, ruské dvojici Ukolovová, Prokopjevová podlehly 0:2, ale pak porazily domácí Němky Laboureurovou, Sudeovou 2:0 a dnes i brazilský pár. Svůj výkon české hráčky označily za bojovný a odvážný.

"Vítězství nás těší dvojnásob, protože i přes prvotní turnajovou porážku se nám podařilo celou skupinu vyhrát. Další TOP 10 máme v kapse, ale zítra jedeme dál," uvedly Kolocová se Slukovou, které se právě v Berlíně před rokem poprvé na světovém okruhu probojovaly do semifinále. Na medaili tehdy nedosáhly, to se jim povedlo až před necelým měsícem v Praze.

Bilanci 1:1 mají po dvou zápasech Přemysl Kubala s Janem Hadravou. Nově sestavená dvojice, jež prožila úspěšnou premiéru o víkendu na Superpoháru ve Slavkově, nestačila nejprve na favorizované Američany Rosenthala s olympijským vítězem z Pekingu a exmistrem světa Dalhausserem. Pak ale čeští beachvolejbalisté zdolali ve třech setech Kanaďany Schalka a Saxtona. Ve skupině drží třetí postupové místo a zakončí ji v pátek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy