Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Hermannová se Štochlovou zvládly dramatickou koncovku. Perušič se Schweinerem podlehli Kubáncům

Po doposud zdárné sezoně Ondřej Perušič a David Schweiner překvapivě narazili hned v úvodu mistrovství světa. V prvním kole české duo padlo s kubánskou dvojicí Jorge Alayo a Noslen Díaz 17:21, 21:15 a 9:15 a v mexické Tlaxcale tak nepotvrdili roli papírových favoritů. Barbora Hermannova s Marií-Sárou Štochlovou zvládly dramatickou koncovku v tie-breaku a do turnaje v mexické Tlaxcale vstoupily vítězně.

Šestnáctý nasazený pár vstoupil do zápasu vítězným míčem, ale pak už v úvodním setu ani jednou nevedl. Tříbodovou ztrátu ještě zlikvidoval, ale od stavu 16:16 zvládl koncovku lépe soupeř. Druhou sadu vítězové nedávné Pro Tour Elite v Paříži rozhodli čtyřmi body za sebou od stavu 9:9, ale Kubánci, kteří byli nasazeni až jako číslo 33, zvládli lépe tie-break. Po vyrovnaném úvodu šli do dvoubodového náskoku a pak vedení 8:6 zvýraznili pěti vítěznými výměnami za sebou.

"Dnes nám úplně nepomohlo, že jsme začínali s Kubánci, o kterých jsme věděli, že jsou extrémně fyzičtí. Zápas se nevyvíjel podle našich představ, i když se nám to podařilo ve druhém setu prolomit. Já jsem si vybral hodně podprůměrný zápas," řekl Schweiner.

"Klíčem k porážce bylo naše podání, kterým jsme většinu zápasu nebyli schopní soupeře zatlačit, a několik důležitých míčů, které jsme nevyřešili, jak jsme měli," uvedl Perušič. "Kubánci dominovali, útočili z velké výšky. V naší hře nefungovalo mnoho věcí, které budeme muset do dalších klání zlepšit," dodal devětadvacetiletý polař.

Podle papírových předpokladů neskončil ani druhý zápas ve skupině I, protože devátí nasazení Brazilci Evandro a Arthur neuhráli ani set proti domácí dvojici Ricardo Galindo, Isaías Aguirre. Mexičané budou v noci na pondělí SELČ dalším soupeřem českého týmu. Ze 12 čtyřčlenných skupin projdou do play-off vždy dva nejlepší celky plus čtyři ze třetích míst.

Hermannová se Štochlovou vedly v prvním setu až o osm bodů a s přehledem jej dovedly k výhře. Ve druhé sadě se karta obrátila. Za stavu 17:19 rozhodčí kuriózně ubrali Češkám bod a Paraguayky nakonec srovnaly. V tie-breaku Evropanky odskočily šesti body v řadě na 10:5, a přestože Jihoameričanky odvrátily tři mečboly, nasazené jednadvacítky už si vítězství vzít nenechaly.

"Věděly jsme, že Paraguayky budou v naší skupině klíčový zápas. Ve druhém setu jsme byly trochu vystresované, že nám nejdou herní situace, které nám v prvním setu šly. Trochu jsme se tím nechaly zbytečně stáhnout," řekla Hermannová. "Za mě super, naše klasické tie-breaky, ale zvládly jsme to a máme první výhru na mistrovství světa," doplnila Štochlová po společné premiéře na MS.


Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Tlaxcale (Mexiko):

Muži:
Skupina I:
Alayo, Díaz (33-Kuba) – Perušič, Schweiner (16-ČR) 2:1 (17, -15, 9), Galindo, Aguirre (40-Mex.) – Evandro, Arthur (9-Braz.) 2:0 (17, 18).

Ženy:
Skupina D:
Hermannová, Štochlová (21-ČR) – Bobadillaová, Valienteová (28-Par.) 2:1 (14, -17, 10).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články