Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve veslování 2024

Hermannová se Štochlovou hladce přehrály Maročanky a mají jisté play-off

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou porazily na mistrovství světa Maročanky Imani Zarúalovou s Mahasín Siádovou 21:14 a 21:10 a druhou výhrou si zajistily postup ze skupiny.

Je nám líto, video expirovalo.
Hermannová se Štochlovou mají na MS v Mexiku druhou výhru

Hermannová se Štochlovou měly po celý zápas nad jedním z nejníže nasazených párů výrazně navrch. V obou setech se brzy ujaly vedení a bez větších problémů jej udržely až do konce.

Zatímco v první sadě dopřály Maročankám několika nevynucenými chybami přijatelný rozdíl, ve druhé už byly přesnější a zvítězily o 11 bodů.

"Už od rána jsme se shodly, že máme unavenější nohy. Ani rozcvička nebyla tak dobrá jako včera. Nejtěžší bylo udržet morál," řekla Štochlová. "Párkrát jsme to zbytečně překombinovaly a udělaly si to těžší. Taky jsme zkazily asi nejvíc servisů za tuhle sezonu," doplnila.

V závěrečném utkání se české jedničky střetnou s turnajovými čtyřkami Kanaďankami Melissou Humanaovou-Paredesovou a Brandie Wilkersonovou.

Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem čekají hned dva zápasy, v nichž si budou chtít spravit chuť po sobotní nečekané porážce s kubánskou dvojicí Jorge Alayo, Noslen Díaz.

Ze dvanácti čtyřčlenných skupin projdou do play-off vždy dva nejlepší celky plus čtyři ze třetích míst. Zbývajících osm týmů z třetí příčky se utká o poslední čtyři místa.

"Tím, že jsme měly velice přívětivou skupinu, jsme věděly, že postup ze skupiny je pro nás velice reálný. Teď bych to brala zápas od zápasu. Může se stát, že hned do prvního kola dostaneme nějaký těžký tým. Myslím ale, že máme na to postoupit ještě dál," uvedla Hermannová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články