Následuje
SP Rakousko

Hermannová se Slukovou začaly v Espinhu hladkou výhrou, do play-off jdou ale z druhého místa

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková zahájily hladkým vítězstvím čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v Espinhu. Po výhře 21:14 a 21:9 nad japonskou dvojicí Jui Nagataová, Jukako Suziková ale druhý nasazený pár podlehl Španělkám Lilianě a Else 19:21 a 18:21. Vítězky si zajistily přímý postup do druhého kola vyřazovací části, Češky musejí začít v prvním.

Markéta Nausch Sluková (vpravo) a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Gerold Rebsch

U portugalského moře se české hráčky musely adaptovat na hlubší písek a vítr oproti předchozím zápasům ve švýcarských horách v Gstaadu. Tam startovaly po nucené pauze kvůli zlomenému palci na noze Slukové a do čtvrtfinále se nedostaly.

Mužský turnaj v Espinhu zahájí Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří skončili v Gstaadu pátí, až v pátek. V kvalifikaci se pokusí uspět Robert Kufa s nováčkem ve Světovém okruhu Martinem Melmukou.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Espinhu (Portugalsko):

Muži - kvalifikace: 1. kolo: Denysenko, Jemeljančyk (Ukr.) - R. Kufa, Melmuka (ČR) 2:0 (14, 15).

Ženy: Skupina B: Hermannová, Nausch Sluková (2-ČR) - Nagataová, Suzukiová (31-Jap.) 2:0 (14, 9), Liliana, Elsa (15-Šp.) - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 (19, 18). Český pár postoupil z druhého místa do 1. kola play off.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy