Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
J&T Banka Ostrava Open 2021

Hermannová se Slukovou si v Cancúnu zahrají o postup do čtvrtfinále

Česká dvojice v plážovém volejbale rozjela turnaj výborně. Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou vyhrály na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Cancúnu skupinu a budou hrát o postup do čtvrtfinále. Nasazené jedenáctky po vítězství nad německou dvojicí Kim Behrensová, Sandra Ittlingerová zvládly s vítězným koncem další třísetovou bitvu proti švýcarským beachvolejbalistkám Joaně Heidrichové a Anouk Vergéové-Dépréové.

Zleva Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermanová
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimír

České jedničky sice ztratily dvoubodovým rozdílem první sadu, ale ve druhé dominovaly 21:12 a zkrácený set po čtvrtém mečbolu vyhrály Hermannová se Slukovou 17:15. Na další soupeřky si počkají po skončení prvního kola play-off.

Do něj na písku v mexickém letovisku nepostoupily Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou, které v duelu poražených podlehly 18:21 a 15:21 Behrensové s Ittlingerovou. Druhý český pár ve skupině tak obsadil dělené 25. místo.

Hermannová se Slukovou během třítýdenního pobytu v Mexiku dopadly zatím nejlépe na druhé akci, kde skončily v osmifinále. I tentokrát budou nejhůře na děleném devátém místě. Mužské české jedničky Ondřej Perušič, David Schweiner po druhém turnaji z Cancúnu již odjeli, na tom prvním získali bronzovou medaili i olympijskou jistotu.

Předposlední ze sedmi čtyřhvězdičkových dílů Světového okruhu se bude od 2. června hrát v Ostravě.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4*

Ženy - skupina F: Hermannová, Nausch Sluková (11-ČR) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (6-Švýc.) 2:1 (-19, 12, 15), Behrensová, Ittlingerová (22-Něm.) - Kubíčková, Kvapilová (27-ČR) 2:0 (18, 15).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy