Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Hermannová se Slukovou jsou ve čtvrtfinále ME. Další ženský a mužský pár končí

Ze tří českých párů se radoval na mistrovství Evropy v plážovém volejbale v Lotyšsku jen jeden. Do další fáze postoupily Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, které jsou už ve čtvrtfinále. Naopak Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou neprošly přes první kolo play-off a Jan Dumek s Václavem Berčíkem padli ve skupině i podruhé a skončili už v základní skupině.

Jan Dumek
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Šesté nasazené Hermannová se Slukovou, které už mají z kontinentálního šampionátu stříbro a bronz, zvládly osmifinále za 29 minut po výhře 21:13, 21:10 nad nizozemským duem Marleen Van Ierselová, Pleun Ypmaová. O postup do semifinále se v sobotu střetnou s německou dvojicí Victoria Bienecková, Isabell Schneiderová, jež jsou turnajovými čtrnáctkami.

"Výsledek byl poměrně jednoznačný, ale rozhodně to nebylo nic jednoduchého. Byl to náš první zápas v novém dějišti, jejich už druhý, takže jsme potřebovaly pár bodíků, abychom se rozkoukaly," uvedla Nausch Sluková s narážkou na změnu dějiště v průběhu turnaje kvůli počasí. "Myslím, že se nám podařilo připravit v týmu dobrou taktiku a udržet koncentraci a taktiku po celou dobu. Víceméně jsme diktovaly chod zápasu," dodala.

Michala Kvapilová, jež získala stříbro na ME 2017 s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou, vypadla s Michaelou Kubíčkovou v prvním kole play-off a dělí se o 17. místo. Češky měly zápas proti francouzské dvojici Alexandra Jupiterová, Aline Chamereauová dobře rozehraný, ale nezvládly koncovky. V té první od stavu 18:18 nezakončily útok a nezískaly už ani bod, ve druhé promarnily pět setbolů a podlehly 18:21 a 24:26.

Pro mužský pár Jan Dumek, Václav Berčík, kteří se do soutěže dostali z pozice náhradníků, byla konečnou základní skupina. Dumek s Berčíkem prohráli ve skupině i podruhé, v boji o play-off podlehli belgické dvojici Dries Koekelkoren, Tom van Walle 18:21 a 12:21. Stejně jako při své premiéře na ME před dvěma lety v Haagu se dělí o 25. místo.

Po bouři a zrušení celého čtvrtečního programu byl turnaj z Jurmaly u Baltského moře přesunut do náhradního areálu k Rize. Kurty na Majori Beach v Jurmale jsou zaplavené, proto plážoví volejbalisté našli azyl v Rukkii Beach Centru, vzdáleném 20 kilometrů od původního dějiště. Pokračuje se už bez diváků na čtyřech hřištích a ženské finále se uskuteční až v neděli stejně jako mužský zápas o titul.

"To dějiště je úplně jiné. To klasické bylo na pláži, tohle je v industriálním parku, kolem je spousta zeleně. Doufám, že třeba zítra bychom se už mohly vrátit zase na pláž," řekla Nausch Sluková.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Jurmale (Lotyšsko):

Muži - skupina D: Koekelkoren, Van Walle (29-Belg.) - Dumek, Berčík (13-ČR) 2:0 (18, 12).

Ženy - play-off: 1. kolo: Jupiterová, Chamereauová (22-Fr.) - Kubíčková, Kvapilová (18-ČR) 2:0 (18, 24), 2. kolo: Hermannová, Nausch Sluková (6-ČR) - Van Ierselová, Ypmaová (20-Niz.) 2:0 (13, 10).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy