Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Hermannová s Nausch Slukovou první duel v Ostravě prohrály, Perušič se Schweinerem mají jistý postup

V areálu Dolních Vítkovic pokračoval turnaj v plážovém volejbale Ostrava Beach Open. Zatímco obhájkyně loňského vítězství Barbora Hermannová s Markétou Naush Slukovou nezvládly úvodní duel a Ukrajinkám Luninové se Samodajovou podlehly 0:2, prvnímu mužskému páru tuzemska se dařilo. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli oba zápasy, jak proti Allenovi se Slickem z USA, tak také proti Samoilovsovi se Šmedinšem z Lotyšska.

Markéta Sluková a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Své zápasy prohrály také Martina Bonnerová s Martinou Maixnerovou i Michaela Kubičíková s Michalou Kvapilovou. V soutěži mužů na své soupeře nestačili Jan Dumek s Václavem Berčíkem, první českou výhru zaznamenali až Ondřej Perušič a David Schweiner.

Osmí nasazení Perušič se Schweinerem se v duelu s americkým párem Billy Allen, Stafford Slick radovali v tie-breaku, v němž zvítězili 15:11. Zároveň zvládli souboj o první místo ve skupině s lotyšskou dvojicí Aleksandrs Samoilovs – Janis Šmedinš, které přehráli 2:0 na sety.

Marcel Mysliveček a Martin Pihera narazili na favorizované Nory Anderse Mola a Christiana Söruma a světové jedničky příliš nepotrápili. "Norové hrají fantasticky, my zatím tak fantasticky nehrajeme. Udělali jsme ale maximum a až na pár chyb jsme myslím předvedli slušný výkon," řekl Mysliveček. "Tohle je jiná liga," dodal Pihera.

Hermannová s Nausch Slukovou porazily Ukrajinky nedávno v čínském Ťin-ťiangu bez větších problémů, ale v Ostravě od začátku ztrácely. Oba sety skončily shodně 18:21. "Hůř začít jsme nemohly," uvedla po utkání Hermannová. Další účast v turnaji bude český pár zachraňovat v pátek dopoledne proti švýcarskému duu Nina Betschartová, Tanja Hüberliová.

Právě na Hermannovou se soupeřky zaměřily v obraně. České hráčce se nedařilo na bloku a od začátku ani v útoku. "Nepřinesla jsem na hřiště, co bych mohla. Párkrát jsem zkazila, nechala se tím stáhnout a nepřivolala svoji agresivní hru, kterou umím. Nejsem ani trošku spokojená, co tam bylo," řekla Hermannová.

"Holky ukrajinský mě tak trochu vynechaly ze hry. Na servisu jsem nepřinesla tolik bodů a v obraně jsem si nesáhla," komentovala utkání Nausch Sluková.

Zápas s Betschartovou a Hüberliovou se bude hrát v pátek od 9:50 a půjde o všechno. Výhra českému páru zajistí postup do play-off, v případě prohry skončí. "Musíme postavit lepší obranu a stabilnější sideout, ale hlavně obranu. V té jsme nebyly schopné se společně postavit, abychom je mohly zatlačit a pomoct si bodovkou," řekla Nausch Sluková.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Muži: Skupina A: Mol, Sörum (1-Nor.) - Mysliveček, Pihera (32-ČR) 2:0 (13, 14).
Skupina C: Krasilnikov, Stojanovskij (3-Rus.) - Dumek, Berčík (30-ČR) 2:0 (18, 12).
Skupina H: Perušič, Schweiner (8-ČR) - Allen, Slick (25-USA) 2:1 (17, -19, 11), Perušič, Schweiner - Samoilovs, Šmedinš (9-Lot.) 2:0 (13, 18).

Ženy: Skupina A: Luninová, Samodajová (32-Ukr.) - Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) 2:0 (18, 18).
Skupina B: Bansleyová, Wilkersonová (2-Kan.) - Bonnerová, Maixnerová (31-ČR) 2:0 (10, 13).
Skupina C: Ana Patrícia, Rebecca (3-Braz.) - Kubíčková, Kvapilová (30-ČR) 2:0 (14, 16).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy