Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Hermannová s náhradní parťačkou vyhrály, v play-off narazí na Kvapilovou s Williams

Barbora Hermannová s náhradní spoluhráčkou Marií Sárou Štochlovou vyhrály na mistrovství Evropy v beachvolejbalu úvodní zápas a zahrají si vyřazovací část proti dalšímu českému páru. Norky Ingrid Lundeovou s Emilií Olimstadovou porazily po třísetové bitvě, přičemž odvrátily v dramatické koncovce mečbol. Michala Kvapilová a Martina Williams ve skupině prohrály, ovšem zachránily se po výhře 2:0 na sety nad ukrajinským párem. Večerní los pak svedl obě české dvojice dohromady.

Barbora Hermannová
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Hermannová přišla o olympijský turnaj v Tokiu i svou tradiční spoluhráčku Markétu Nausch Slukovou poté, co měla Sluková po příletu do Japonska pozitivní test na covid-19. Musela do karantény, v níž pokračovala i po návratu domů. Kvůli tomu i tréninkovému výpadku se rozhodla evropský šampionát oželet.

S novou spoluhráčkou Štochlovou zůstala Hermannová pátým nasazeným párem a začaly dnes výborně. V dramatické koncovce prvního duelu odvrátily mečbol norských soupeřek a vyhrály 21:23, 21:14 a 16:14.

Je nám líto, video expirovalo.
Hermannová se Štochlovou vyhrály a na ME je nemine play-off

Proti německé dvojici získaly Hermannová se Štochlovou první sadu v poměru 21:17, ale pak začaly mít navrch jejich soupeřky. Zkušené německé hráčky vyhrály rovněž o čtyři body druhý set, na začátku tie-breaku odskočily na rozdíl tří bodů a vedení už nepustily. Nakonec rozhodující sadu vyhrály 15:8 a dostaly se do osmifinále.

Kvapilová také pro ME přišla o tradiční parťačku Michaelu Kubíčkovou, jež nemůže startovat ze zdravotních důvodů, a nahradila ji na poslední chvíli Williams. Domácí dvojici Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová podlehly Češky po velké bitvě 12:15 ve třetí sadě, ale zápas o třetí místo a poslední postupové s papírově favorizovanými Ukrajinkami vyhrály relativně hladce 21:19 a 21:14.

Ve čtvrtek ME ve Vídni zahájí i mužská dvojice Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří si po patáliích s koronavirem na olympiádě chtějí spravit chuť. V Tokiu zasáhli do turnaje až po karanténě od druhého zápasu a ze skupiny nepostoupili.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy