Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Wanda Diamond League 2020 Monako

Dva setboly vyšly naprázdno. Perušič se Schweinerem medaili z ME nezískají

Beachvolejbalisté Ondřej Perušiš s Davidem Schweinerem nedotáhli pouť mistrovstvím Evropy v Moskvě až do bojů o medaile. Ve čtvrtfinále podlehli rakouské dvojici Martin Ermacora, Moritz Pristauz ve dvou setech 21:23 a 18:21, i když v první sadě měli Češi dva setboly. Poslední českou mužskou medailí tak zůstává zlato Marka Pakosty s Michalem Palinkem z roku 1996.

David Schweiner a Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimir

"Semifinále bylo hodně blízko," litoval Perušič v rozhovoru pro Radiožurnál. "Tohle byl zápas, který jsme mohli a i měli vyhrát," dodal čtyřiadvacetiletý polař.

Děleným pátým místem si nicméně rodáci z Prahy vylepšili maximum na evropském šampionátu, loni v Haagu skončili devátí. Dnes v chladné Moskvě se snažili prodloužit medailovou sérii pro českou reprezentaci, protože od roku 2016 vozily pravidelně cenné kovy ženy. Ale osmifináloví přemožitelé úřadujících mistrů světa Olega Stojanovského s Vlajčeslavem Krasilnikovem jim to nedopřáli.

S Rakušany Ermacorou a Pristauzem se Perušič se Schweinerem utkali potřetí a již podruhé během pěti dnů. Na úvod základní skupiny je v úterý zdolali ve třech setech, dnes po 50 minutách odešli poraženi. V prvním setu chyběl českým jedničkám dvakrát jediný míč, aby získali první sadu.

V jejím průběhu se jim povedlo smazat až tříbodovou ztrátu a do koncovky šli poprvé s vedením za stavu 17:16. První setbol zajistil Perušič podáním s pomocí pásky, druhý Schweiner útokem. Ale šance zůstaly nevyužity, naopak Rakušané první setbol proměnili.

Ve druhém dějství na studeném moskevském písku Češi opět neustále dotahovali a v závěru měli až sedmibodové manko. Byť předvedli pětibodovou šňůru (17:19), Rakušané už se nenechali o senzační postup do semifinále připravit a z pozice nasazených třiadvacítek už nyní slaví největší úspěch v kariéře.

"Koncovka prvního setu nebyla klíčová. Mrzelo nás, že jsme těsně prohráli první set, ale rozhodla naše hluchá pasáž v úvodu druhého setu," dodal Perušič. Se Schweinerem v Moskvě zůstanou, od čtvrtka je tam čeká další turnaj Světového okruhu, na němž budou opět usilovat o body do olympijské kvalifikace pro Tokio.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvapilová s Kubíčkovou nestačily na ME na Švýcarky Heidrichovou s Vergéovou-Dépréovou

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Moskvě:

Muži, čtvrtfinále:

Ermacora, Pristauz (23-Rak.) - Perušič, Schweiner (10-ČR) 2:0 (21, 18).

Ženy:

Finále: Graudinová, Kravčenoková (20-Lot.) - Wojtasiková, Kocioleková (4-Pol.) 2:0 (20, 19),

o 3. místo: Liliana, Elsa (9-Šp.) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (15-Švýc.) 2:1 (-13, 15, 19),

semifinále: Wojtasiková, Kocioleková - Heidrichová, Vergéová-Dépréová 2:1 (-18, 18, 8), Graudinová, Kravčenoková - Liliana, Elsa 2:1 (19, -19, 12).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy