Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

České beachvolejbalové páry začaly na písku v Austrálii skvěle

Českým párům se na beachvolejbalovém turnaji Pro Tour kategorie Challenge v Torquay zatím daří. Markéta Nausch Sluková s Helenou Havelkovou vyhrály na písku v Austrálii oba zápasy ve skupině bez ztráty setu postoupily do osmifinále. To mají na dosah i Jan Dumek s Jiřím Sedlákem, kteří zdolali domácí nasazené jedničky Christophera McHugha a Paula Burnetta 21:18, 10:21 a 17:15.

Nausch Sluková s Havelkovou, které začátkem listopadu při turnajové premiéře v Kapském Městě obsadily dělené deváté místo a získaly první společné body do světového žebříčku, nejprve zdolaly polský pár Jagoda Gruszczyňská, Aleksandra Wachowiczová 21:14, 21:16. V souboji o prvenství ve skupině si obdobně jistě poradily s turnajovými dvojkami Megan Kraftovou a Emily Stockmanovou z USA.

Dumek se Sedlákem, kteří stejně jako Nausch Sluková s Havelkovou prošli do hlavní soutěže z kvalifikace, dokázali v tie-breaku s Australany dohnat čtyřbodovou ztrátu, a nakonec díky Sedlákovu bloku proměnili čtvrtý mečbol. O jejich nasazení pro play-off rozhodne zápas se Španěly Alejandrem a Javierem Huertovými, který je na programu v noci na pátek.

Turnaj Pro Tour kategorie Challenge v plážovém volejbalu v Torquay (Austrálie):

Muži - skupina A:

Dumek, Sedlák (24-ČR) - Burnett, McHugh (1-Austr.) 2:1 (18, -10, 15).

Ženy - skupina B:

Havelková, Nausch Sluková (14-ČR) - Gruszczyňská, Wachowiczová (11-Pol.) 2:0 (14, 16), Havelková, Nausch Sluková - Kraftová, Stockmanová (2-USA) 2:0 (16, 13).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články