Následuje
MS 2020 Itálie

Bonnerová s Hermannovou zaskočily světové jedničky

Sia-men (Čína) - Plážové volejbalistky Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou porazily na turnaji Světového okruhu v Sia-menu vedoucí pár světového žebříčku Julianu s Marií Antonelliovou a skončí nejhůře deváté. Česká dvojice zaskočila favorizované Brazilky výhrou 2:0 a přes mistryni světa z roku 2011 Julianu prošly rovnou do 2. kola play-off.

zdroj: ČTK autor: Fluger René, Horázný Josef

Bonnerová s Hermannovou s Julianou a Antonelliovou letos už dvakrát prohrály, doma v Praze i na grandslamu v Berlíně vždy až po třísetové bitvě. V obou zápasech vedly 1:0 na sety. Tentokrát úvodní sadu ovládly třiadvacetileté Češky jasně 21:13 a díky zvládnuté koncovce ve druhém setu (27:25) žádný další obrat velezkušeným soupeřkám nedovolily.

"Dvakrát jsme s nimi hrály tie-break a těsně prohrály. Teď jsme chtěly konečně vyhrát a v silném větru nám fungoval servis, což bylo vynikající," řekla Hermannová. "Je to skvělý pocit vyhrát proti tak dobrému týmu a jedničkám," doplnila její spoluhráčka.

Vítr dělá hráčkám velké problémy

Češky musely kvůli silnému větru svou hru změnit, protože na něj nejsou z domova tolik zvyklé. "Nahrávky musely být nízké, jinak to není v těchhle podmínkách možné. A nejdůležitější je servis," uvedla Bonnerová.

České dvojky mají v Číně při absenci řady dvojic, které už ukončily sezonu, šanci vylepšit své maximum, jímž je ve Světovém okruhu 5. místo z květnového turnaje v ruské Anapě. "Díky velkému počtu odhlášených dvojic jsme přeskočily z kvalifikace do hlavní soutěže, tak toho budeme chtít využít," napsaly Bonnerová s Hermannovou před turnajem na svůj facebookový profil.

V sobotu se o postup do čtvrtfinále utkají s nizozemskou dvojicí Laura Bloemová, Marloes Wesselinková.

Výsledky Světového okruhu v plážovém volejbalu v Sia-menu

Skupina B: Bonnerová, Hermannová (15-ČR) - Juliana, Antonelliová (2-Braz.) 2:0 (13, 25).

Česká dvojice postoupila z prvního místa ve skupině do 2. kola play-off.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy