Následuje
Branky, body, vteřiny

Znovu rekord a třetí medaile pro Micku, plavec na MS exceluje

Dubaj - Osmnáctiletý talent Jan Micka si na mistrovství světa juniorů v Dubaji doplaval pro další medaili. Ve finále na 1500 metrů volný způsob skončil v českém rekordu 15:08,43 minuty druhý. V týdnu cenný kov stejné hodnoty získal na kraulařské osmistovce, v závodu na 400 metrů kraul byl třetí. Medaile těsně unikla na motýlkářské stovce Lucii Svěcené.

Jan Micka
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

Micka se stal v pondělí vůbec prvním českým medailistou z mistrovství světa juniorů, když překonal jedenáct let starý český rekord Květoslava Svobody na čtyřstovce a vybojoval bronz. Na dvojnásobné trati ve středu si vylepšil vlastní maximum a byl ještě o stupínek lepší. Do třetice zaplaval rekord, své maximum z letoška překonal Micka hned o 5,08 sekundy.

Ve finále český závodník nestačil stejně jako na osmistovce pouze na famózního Australana Mackenzieho Hortona, který je ještě o rok mladší. Horton dohmátl v čase 14:56,60 minuty.

Šestnáctiletá Svěcená doplavala ve finále stometrového závodu motýlkem na nepopulární čtvrté pozici za 59,94 sekundy. Za svým českým rekordem z letošního roku zaostala o čtyři desetiny, k medaili jí ale chybělo 86 setin. Vyhrála stejně jako na poloviční trati Ruska Světlana Čimrovová v čase 58,34.

Svěcená, která se v Dubaji potýkala s bolestivým zraněním ramene a po semifinále závodu na 100 metrů motýlek byla dokonce v nemocnici na traumatologii, vybojovala na padesátce bronzovou medaili.

Hlavní zprávy