Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Znakařka Kubová měla k finále stovky na MS daleko, v semifinále byla čtrnáctá

Plavkyně Simona Kubová měla na mistrovství světa ve Fukuoce daleko k postupu do finále závodu na 100 metrů znak. Zkušená česká reprezentantka v semifinále prakticky zopakovala výkon z rozplavby a čtrnácté místo na účast ve finálové osmičce nestačilo.

Je nám líto, video expirovalo.
Jsem šťastná za semifinále, řekla znakařka Kubová

Kubová zopakovala pozici, z níž do semifinále postoupila. I čas měla téměř totožný. Nepodařil se jí útok na pokoření hranice jedné minuty a dopolední výkon zlepšila jen o dvě setiny na 1:00,43. V prvním semifinále dohmátla jako poslední, ve druhém semifinále byly dvě plavkyně pomalejší.

Úvod finálového bloku patřil čínským barvám. Čchin Chaj-jang zaplaval druhý nejlepší čas historie na 100 metrů prsa, když zvítězil za 57,69 sekundy. Jen Brit Adam Peaty, který MS v Japonsku vynechává kvůli psychickým problémům, byl rychlejší.

S více než sekundovým odstupem za vítězným Číňanem se tři prsaři podělili o stříbrnou příčku. Ital Nicolo Martinenghi, Nizozemec Arno Kamminga i Američan Nic Fink měli shodný čas 58,72 sekundy.

O druhé čínské zlato v dnešním programu se postarala Čang Jü-fej, která na 100 metrů motýlek porazila olympijskou vítězku Margaret MacNeilovou z Kanady i obhájkyni titulu Torri Huskeovou z USA. Pětadvacetiletá čínská plavkyně se na MS dočkala prvního titulu po sedmi bronzových medailích. Je olympijskou vítězkou z dvojnásobné distance, na 100 metrů motýlek byla na OH 2021 v Tokiu stříbrná.

Závod na 50 metrů motýlek, do kterého se z americké kvalifikace neprobojoval vítěz posledních dvou MS Caeleb Dressel, vyhrál Ital Thomas Ceccon (22,68). Polohový závod na 200 metrů patřil Američankám. Zvítězila mistryně světa z krátkého bazénu Kate Douglassová, která časem 2:07,17 předčila o osm desetin obhájkyni titulu Alex Walshovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články