Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon ČR 2024

Ze sobotních rozplaveb postoupil v Bělehradě jen Luňák na krátké polohovce

Sebastian Luňák uspěl na mistrovství Evropy v Bělehradě v rozplavbách a ze 16. místa postoupil do semifinále polohového závodu na 200 metrů. Potřeboval k tomu čas 2:02,26. Čerstvé evropské šampionce ze závodu na 200 metrů prsa Kristýně Horské těsně unikl postup na sprinterské prsařské padesátce.

Je nám líto, video expirovalo.
Horské na prsařské padesátce těsně unikl postup

Luňák se v rozplavbě přiblížil na 41 setin svému českému rekordu a v redukovaném pořadí se kvalifikoval jako třináctý. V této disciplíně startoval ještě Jakub Bursa, který byl diskvalifikovaný.

Mistryně Evropy na 200 metrů prsa Horská plave padesátku jen doplňkově, ale nebyla daleko od semifinále. Osobní rekord si vylepšila o setinu sekundy na 31,94 a dělila se o osmnáctou příčku.

Ta se po proškrtání pořadí ukázala být jako poslední postupová, takže česká reprezentantka musela do bazénu znovu, aby se rozhodlo mezi ní a Bulharkou Dianou Petkovovou o poslední semifinalistce.

Horská v tomto souboji předvedla čas 31,97, ale soupeřka byla o 19 setin rychlejší. Na padesátce je tak Horská první náhradnicí pro semifinále.

Úspěšný motýlkář Daniel Gracík, který na ME v Srbsku získal bronz na padesátce a na stovce přidal olympijský limit a páté místo, nenastoupil do rozplavby na 50 metrů volný způsob.

V té se tak v českých barvách představil jen Jan Šefl a časem 23,36 se zařadil na 62. místo. Byl více než sekundu za postupem.

Finálový blok začne v Bělehradě znovu v 18:30. V boji o medaile poplavou kraulařka Barbora Janíčková na 50 metrů, Barbora Seemanová v polohovém závodě na 200 metrů a Ondřej Gemov na motýlkářské dvoustovce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články