Následuje
Ludogorec Razgrad - Inter Milán

Závadová se do finále polohového závodu nepodívá, štafeta má český rekord

Budapešť - Barbora Závadová si nezopakuje účast ve finále polohového závodu na 400 metrů na mistrovství světa. Po pátém místě v Kazani tentokrát v Budapešti zaostala za postupem v rozplavbách a obsadila 18. příčku s časem 4:46,75 minuty, který byl o více než jedenáct sekund horší než její český rekord. V mužích skončil Pavel Janeček pětadvacátý. 

Barbora Závadová
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

O jedno místo unikla účast ve finále ženské polohově štafetě. Kvarteto Simona Baumrtová, Martina Moravčíková, Lucie Svěcená a Anna Kolářová skončilo v rozplavbách deváté 45 setin sekundy za osmou Británií. Nepomohl ani nový český rekord 4:02,23.

Závadová byla z vystoupení ve své hlavní disciplíně hodně zklamaná. "Mrzí mě to hrozně. Myslím, že jsem na finále podle všech ukazatelů měla. Nezvládla jsem to, mám se pořád co učit. Cítila jsem se hrozně," posteskla si. "Čtyřstovku polohovku plavu x let, takže na první padesátce poznám, jak to bude vypadat. Ke konci první stovky jsem cítila, že to není ono, že to není uvolněné, že jsem stažená," uvedla Závadová.

Při předchozích startech v Budapešti byla sedmnáctá na 400 metrů volný způsob a na motýlkářské dvoustovce obsadila 23. místo. "Mám, bohužel, takové obavy, že mě dost svázala nervozita. Předchozí dva závody se mi plavaly dobře, takže jsem měla velká očekávání. Chtěla jsem to finále, věděla jsem, že bych na to měla mít. Nepovedlo se. To je právě ta daň toho posledního dne, kdy se čeká na hlavní start. Já jsem si tu daň vybrala se vším všudy," prohlásila Baumrtová.

Polohová štafeta žen byla loni na mistrovství Evropy čtvrtá, ani zlepšení tehdejšího výkonu o půl sekundy jí ale nyní na posun do finále nestačil. "Deváté místo je vždycky nejhorší, deváté a čtvrté. My jsme se chtěly pokusit o český rekord, který jsme zaplavaly loni na mistrovství Evropy v Londýně. To se povedlo a čas je skvělý. Scházel ale kousek, takže mě to trochu štve," řekla Baumrtová, která plavala na prvním úseku.

V závěrečný den šampionátu bude mít české bazénové plavání ve finále jen Jana Micku, kterého čeká závod na 1500 m. V sobotu do něj postoupil díky novému českému rekordu jako čtvrtý nejrychlejší.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy