Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Seemanovou dělila od bronzu z juniorského MS jediná setina

Indianapolis (USA) – Pouhá jedna setina sekundy chyběla plavkyni Barboře Seemanové k bronzové medaili z juniorského mistrovství světa. V závěrečném finálovém bloku na šampionátu v Indianapolisu dohmátla sedmnáctiletá česká reprezentantka těsně čtvrtá na kraulařské padesátce.

Barbora Seemanová
zdroj: ČT/freedrive.cz

Časem 25,08 sekundy zaostala Seemanová o setinu za bronzovou Japonkou Sajuki Oučiovou a o dvě setiny za svým seniorským českým rekordem, který jí v červenci v Izraeli vynesl zlato z MEJ. Na 200 metrů volný způsob pak talentovaná plavkyně pražského Motorletu obsadila sedmé místo.

Tomáš Ludvík ve finále na 200 metrů znak vylepšil český seniorský rekord na 1:59,43 a dohmátl pátý. Dosavadní nejrychlejší čas Romana Dmytrijeva byl o desetinu sekundy horší. V pondělí plavala ve finále MSJ ještě Tereza Muselová, která skončila na 200 metrů prsa sedmá.

České plavání si z Indianapolis veze celkem šest finálových účastí, což je jeden z nejlepších výsledků mladých plavců na juniorském mistrovství světa. V hodnocení zemí obsadila Česká republika 16. místo a v rámci Evropy skončila desátá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy