Dohráno MOL Cup

Seemanová vyhrála na plaveckém MČR pět disciplín, zářili i Čejka a Benešová

Úspěšný comeback do plaveckého bazénu má po zdravotních problémech za sebou Barbora Seemanová. Úřadující mistryně Evropy na kraulové dvoustovce a šestá žena z olympijských her totiž na republikovém šampionátu opanovala pět disciplín.

Kubová v kariéře pokračuje, ale s účastí na ME ještě váhá

Dvaadvacetiletá Seemanová ovládla v pražském areálu v Podolí tři kraulové a dva motýlkářské závody, dvakrát skončila druhá. Počtem medailí ji ovšem předčila Alena Benešová, která i se štafetovými závody získala šest zlatých a tři stříbrné. Mezi muži byl nejúspěšnější Jan Čejka, jenž po návratu z mistrovství světa v Budapešti vyhrál čtyři disciplíny a pětkrát doplaval na druhém místě.

Čejka navíc pomohl pardubické smíšené štafetě k českému rekordu. Kvarteto Čejka, Moc, Šimánová, Vavřinová zaplavalo v polohovém závodu na 4x100 metrů čas 3:59,48. Další limity na srpnové ME přidaly Seemanová a znakařka Simona Kubová.