Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Atletika

Seemanová si podmanila Berlín. Na Světovém poháru ovládla 400 metrů kraul

Nejrychlejší byla už v rozplavbách a ve finále zvítězila o sedm setin sekundy před Australankou Maddy Goughovou. Barbora Seemanová zaplavala nejlepší výkon na Světovém poháru v Berlíně v závodě na 400 metrů volný způsob, a jako první z českých plavců tak letos dosáhla na zlato. Druhé místo přidal Tomáš Franta na znakařské dvoustovce.

Barbora Seemanová
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Devatenáctiletá Seemanová je na čtyřstovce českou rekordmankou, na červencovém MS v Koreji zaplavala čas 4:09,73. V Berlíně za ním zaostala o 33 setin.

Na loňské olympiádě mládeže vybojovala Seemanová tři medaile, z toho dvě zlaté, a byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní roku. Má již splněné limity na OH v Tokiu na stovce, dvoustovce i v kraulařské štafetě. Do berlínského finále postoupila Seemanová také na kraulové padesátce, kde skončila na šestém místě.

Frantu na 200 metrů znak porazil pouze Japonec Rjosuke Irie. Trojnásobný olympijský medailista byl suverénní, český znakař za ním časem 1:59,91 zaostal bezmála o tři a půl sekundy. Kristýna Horská doplavala na prsařské dvoustovce čtvrtá.

Na předchozím mítinku SP před týdnem v Budapešti získal kraulař Jan Micka stříbro a bronz, sedmnáctiletý Sebastián Luňák dohmátl ve finále závodu na 200 metrů motýlek třetí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy