Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Seemanová se stala juniorskou mistryní Evropy v dalším českém kraulařském rekordu

Netanja (Izrael) - V českém rekordu si Barbora Seemanová doplavala pro titul juniorské mistryně Evropy na kraulařské padesátce v čase 25,06 sekundy. O 29 setin tak vylepšila dosavadní národní maximum Anny Kolářové. Ke zlatu navíc Seemanová přidala i bronz na dvoustovce. Sedmnáctiletá plavkyně tím dokončila kompletní medailovou sbírku, na stovce už předtím vybojovala stříbro v českém rekordu 54,62.

Barbora Seemanová
zdroj: ČTK

Zlatou medaili získala Seemanová s náskokem 16 setin před Dánkou Julií Jensenovou, jež ji jako jediná předtím porazila v rozplavbách i v semifinále. Ve finále ale měla česká plavkyně nejrychlejší reakční čas a také jako první dohmátla. Evropský juniorský titul získala pro české plavání po pěti letech, v roce 2012 vybojoval Jan Micka dvě zlaté medaile v Poznani. 

Závodnici pražského Motorletu patří nyní národní rekordy na třech tratích, v Izraeli se nezlepšila jen na dvoustovce, kde časem 1:59,32 ve finále zaostala za svým českým maximem z loňska o více než sekundu. V rekordu šampionátu 1:57,85 zvítězila Maďarka Ajna Keselyová, před českou reprezentantkou, jež na této trati obhajovala stříbro, dohmátla ještě Valentine Dumontová z Belgie.

V neděli bude mít Seemanová šanci medailovou bilanci ještě vylepšit na motýlkářské padesátce, na níž má mezi přihlášenými šestý čas.

Ve finále znakařské dvoustovky skončil těsně pod stupni vítězů Tomáš Ludvík. Od bronzu ho dělilo 87 setin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy