Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon ČR 2024

Seemanová se představí v dalším kraulařském finále, o medaile poplave na dvoustovce

Na plaveckém mistrovství Evropy se porve o další medaili. Kraulařka Barbora Seemanová se dostala do finále dvoustovky, když své semifinále vyhrála a celkově postoupila ze druhého místa. Z ostatních českých reprezentantů postoupil jen Daniel Gracík, jenž v semifinále stovky motýlek vylepšil vlastní národní rekord na 51,68 sekundy.

Je nám líto, video expirovalo.
Seemanová poplave kraulařské finále ME na 200 m

Po úterním titulu na kraulařské stovce bude ve čtvrtek bojovat v Srbsku o další medaili, tentokrát ve své hlavní disciplíně.

Aktuálně nejlepší česká plavkyně Seemanová měla semifinále pod kontrolou. Od začátku vedla, a i když se v závěru její náskok ztenčoval, dohmátla jako první. Plavala o 77 setin rychleji než v dopolední rozplavbě, ale ke svému nedávnému českému rekordu z Londýna měla pořád daleko. Vítězka prvního semifinále Minna Abrahámová z Maďarska byla o šestnáct setin rychlejší.

Seemanová v rozhovoru pro televizní stanici Nova Sport 1 řekla, že chtěla jet první stovku ostře. "Byl to super závod. Poslední padesátku jsem pak jela lehce, jen abych si pohlídala první místo. Bylo to fajn," pochvalovala si. Může se stát první českou plavkyní, která na jednom ME v dlouhém bazénu získá více medailí. "Snažím se to nevnímat, je to na mě nějaký tlak. Soustředím se na ty časy, chtěla bych jet dobré závody. Myslím si, že když se to povede, tak by mohla padnout i medaile," řekla.

Na další medaili může útočit také motýlkář Gracík. Bronzový muž padesátky v semifinále dvojnásobné distance posunul vlastní národní maximum o setinu na 51,68 a postoupil ze šestého místa, ale na zajištění olympijské účasti v Paříži mu to nestačilo. Za limitem mezinárodní federace zaostal o setinu.

Prvním náhradníkem pro finále na 200 metrů prsa je Vojtěch Netrh. Časem 2:13,41 se na tři setiny přiblížil svému osobnímu rekordu, ale od finálové osmičky ho dělilo osmnáct setin.

Finále na 50 metrů znak uniklo vicemistryni Evropy z kraulařské stovky Barboře Janíčkové. Oproti rozplavbě v semifinále zrychlila o čtyři setiny na 28,96, ale na dvanácté příčce ji od finálové osmičky dělilo 31 setin sekundy.

Ve finále kraulařské stovky zazářil rumunský favorit David Popovici, jenž časem 46,88 zaostal jen o dvě setiny za svým evropským rekordem a obhájil titul z Říma 2022.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články