Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijská Atlanta - hry, výhry, prohry

Seemanová se dostala na motýlkářské stovce pod minutu a skončila na úvod MS dvaadvacátá

Ve své doplňkové disciplíně 100 metrů motýlek byla Barbora Seemanová na úvod mistrovství světa dvaadvacátá. Z rozplaveb v japonské Fukuoce nepostoupil ani Daniel Gracík, který obsadil na motýlkářské padesátce 43. místo.

zdroj: Reuters

Kraulařka Seemanová v rozplavbě dohmátla za 59,36 sekundy, potřetí v kariéře se dostala v této disciplíně pod jednu minutu. Byla o 21 setin pomalejší než při svém květnovém osobním rekordu v Šamoríně. Osmnáctiletý Gracík výkonem 23,96 zaostal půl sekundy za vlastním českým rekordem.

"Účel to asi splnilo. Byla to pro mě zábavnější forma otevření MS. Doufala jsem v čas pod 59 sekund, určitě jsem na to měla. Ale měla jsem totálně hrozný výjezd po padesátce. Chtěla jsem jet po obrátce delší vlnění, ale pak jsem si říkala, že to dechově nedám a trochu jsem zpanikařila. Šla jsem nahoru, ještě jsem tam nedokopla kop, takže taková chybička," zhodnotila Seemanová svůj první závod před zaplněným hledištěm pro osm tisíc diváků pro Český rozhlas.

V očekávaném finále na 400 metrů volným způsobem nebude chybět ani jedna z favoritek. Hodnocení rozplaveb vyhrála americká obhájkyně titulu Katie Ledecká před olympijskou šampionkou Ariarne Titmusovou z Austrálie a Kanaďankou Summer McIntoshovou, která má v držení světový rekord.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články