Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Seemanová potvrzuje v Rotterdamu formu, překonala i český rekord na 100 metrů motýlek

Barbora Seemanová zaplavala na mítinku v Rotterdamu český rekord na trati 100 metrů motýlek. Časem 57,75 sekundy překonala pardubický výkon Lucie Svěcené z dubna 2016 o 79 setin. V závodě skončila druhá za Švédkou Louise Hanssonovou. O den dříve vyhrála na trati 200 metrů volný způsob.

Barbora Seemanová
zdroj: facebook.com/České plavání

Motýlkářský rekord Seemanovou překvapil. "V tréninku jsem teď plavala delfína úplně nejméně, protože mě při něm trochu zlobí rameno. Nešla jsem do závodu s nějakým cílem. Šla jsem do toho s tím, abych měla ještě jeden start v dlouhém bazénu," uvedla třiadvacetiletá plavkyně, která bude příští týden v Rumunsku obhajovat na mistrovství Evropy v krátkém bazénu dva roky staré stříbro na kraulařské dvoustovce.

V Rotterdamu ji porazila jen motýlkářská specialistka Hanssonová, která vyhrála za 57,43. "Jsem úplně nadšená. Je to pro mě obrovské překvapení a trochu i zadostiučinění. Vybrala jsem si všechny setiny, které mi teď v posledních závodech chyběly. Pro mě je nejvíce ten čas, který má nějakou světovou úroveň. Určitě mě to moc těší, ale asi ani po tomhle závodu motýla trénovat nebudu," řekla Seemanová.

Ledecká po 11 letech našla doma přemožitelku na kraulařské čtyřstovce

Po 11 letech našla americká plavecká hvězda Katie Ledecká na domácí půdě přemožitelku v závodě na 400 metrů volný způsob.

Na US Open v Greensboro sedminásobná olympijská vítězka prohrála se sedmnáctiletou Kanaďankou Summer McIntoshovou, která ji navíc časem 3:59,42 minuty připravila o rekord mítinku.

"Byl to první start v dlouhém bazénu v sezoně, takže jsem do toho šla s nadšením a nevěděla, co od toho mám čekat. Něco si z toho vezmu a budu se dál posouvat," řekla McIntoshová, která na kraulařské čtyřstovce držela stejně jako Ledecká světový rekord.

Američanka na této trati prohrála poprvé od národní olympijské kvalifikace v roce 2012, kdy jí bylo 15 let.

V březnu McIntoshová připravila Ledeckou o neporazitelnost v amerických bazénech také na dvoustovce, kde držitelka 21 světových titulů vyhrávala nepřetržitě devět let.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články